0

6 postupů, jak předejít vzniku vrásek kolem očí

6 postupů, jak předejít vzniku vrásek kolem očí

Vrásky kolem očí jsou ze začátku dynamické – objevují se jen při určitém pohybu. Časem se z nich ale stanou statické, tedy stálé. Jak si pomoci, aby se vrásky tvořily méně?  

Pijte vodu 

Pravidelný pitný režim zajišťuje dostatek výživy největšímu orgánu našeho těla, naší kůži. Pokožka je z větší poloviny tvořena vodou. Nezapomínejte na to. Tmavé kruhy pod očima i vrásky se v případě dobrého pitného režimu nebudou tvořit tak snadno.  

Noste sluneční brýle 

Sluneční světlo je největším původcem rychle stárnoucí pokožky. UV paprsky urychlují stárnutí kůže. A silné světlo zase způsobuje, že neustále mžouráte a namáháte kůži okolo očí. Noste sluneční brýle.  

Omezte volné radikály 

Volné radikály jsou nejen častým původcem civilizačních chorob, ale také mají na svědomí rychlé stárnutí kůže. Udělejte si pořádek v jídelníčku a zařaďte do něj více zeleniny a produktů, které nejsou průmyslově zpracovány.  

Opalování jen přiměřeně 

Přiměřeně, přiměřeně. Ono se to řekne, když to slunce tak láká, že? Ale jedna věc je jistá – častým opalováním bez použití opalovacího krému si zajistíte velmi rychlé stárnutí kůže. Vrásky mají zelenou. 

Tahle bude poslední 

Kolikrát jste to již chtěli ukončit? Cigarety našemu zdraví nesvědčí, ne a ne. Chcete další důvod, proč konečně přestat? Za ušetřené peníze si kupte něco příjemnějšího a díky zdravějšímu dýchání se vrátí elasticita také vaší kůži.  

Dobrou noc 

Spánek, a to vydatný, je pro náš organismus něco jako skvělá terapie a lázeňský pobyt každý den. Přeci byste sledováním oblíbeného seriálu nerušili lázeňskou proceduru, že ne? Když vás trápí nespavost uprostřed noci, zařaďte okamžitě činnost, která odvede vaši pozornost a zaručeně vás uspí. Mějte po ruce extrémně nudnou knihu.  

Vrásky kolem očí se samozřejmě budou tvořit dál. Ale mnohem pomaleji než dosud. Pomocí těchto opatření si zajistíte mladistvý vzhled. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.