0

Jak na bezpečnou koupelnu pro celou rodinu

Jak na bezpečnou koupelnu pro celou rodinu

V koupelně trávíme svůj čas několikrát denně, a aby bylo v této místnosti vždy bezpečno, je nutné dodržovat určité zásady a zakoupit konkrétní vybavení, které nám pomůže právě bezpečí zajistit. Zejména pro starší osoby se sníženou schopností pohybu doporučujeme zaměřit se například na speciální sedátka a madla, díky kterým bude pohyb v koupelně snadnější a bez stresu.

Povrch vany a sprchové vaničky

Vany jako takové můžete koupit už s protiskluzovou úpravou. Tato varianta je vhodná pro starší osoby. Úprava spolehlivě zajistí bezpečnost a jistotu proti uklouznutí. 

Pokud kupujete ke sprchovému koutu sprchovou vaničku, lze její povrchová úprava zakoupit opět s protiskluzovou úpravou. 

Rohože, předložky

Předložky jsou vhodné pro umístění například před vanu či sprchový kout. Na trhu existují předložky s přísavkami, díky kterým vám protiskluzová předložka na podlaze neujede. 

Obklady, dlažba

Pokud vybíráte obklady a dlažbu, je ideální vybrat do koupelny matné provedení dlažby. Dlažba s lesku je zpravidla kluzká a není tolik bezpečná jako v matu. 

Termostatická baterie

Pokud máte malé děti, určitě oceníte termostatickou baterii, která obsahuje bezpečnostní pojistku, u které nastavíte teplotu například na 38°C. Další vymožeností u těchto baterií je například úprava, díky které se neopaříte o samotné tělo baterie. Každý výrobce má tuto technologii pojmenovanou jinak. Jedním z příkladů je například název Cold touch, PROtherm aj. 

Stoličky a sedátka

Stolička je vhodná pro umístění do sprchového koutu. Díky ní se během sprchování můžete pohodlně usadit. Navíc některá sedátka jsou i výškově nastavitelná, takže si pohodlí nastavíte podle výšky vaší postavy. Některá sedátka určená na vanu mají i madla, pomocí kterých snadno vstanete. 

Madla

Madlo můžete umístit prakticky kamkoliv. Některé druhy fungují na principu přísavek, díky kterým zajistíte rychlé přesunutí na jiné místo. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *