0

Jak správně chovat korelu

Jak správně chovat korelu

Mít domácího mazlíčka je skvělé. Člověk se necítí prakticky sám, vždycky má společnost. Tedy, pokud se o svého mazlíčka dobře stará a ten mu svou lásku také oplácí. Nikde se však nepíše, že musíte mít pouze psa nebo kočku. Fantazii se meze nekladou a společnost vám klidně mohou dělat třeba plazi. Anebo papoušci. Jim stačí venkovní voliéra nebo ptačí klec postavená z hliníkových profilů a jsou spokojení. Tedy, když dodržujete zásady jeho správné péče.

Vybavte korele její obydlí

Dříve, než ptáka přenesete přes práh domu, je klíčové mít připravené obydlí. Klec nebo venkovní voliéru postavíte z hliníkových profilů stavební Aluhobby, další věci je zapotřebí dokoupit ve zverimexu nebo jiných obchodech s chovatelskými potřebami. Konkrétně bude zapotřebí miska na potravu a miska na vodu, také nějaká bidélka či průlezky, aby se papoušek v kleci nenudil. A když k tomu přihodíte pár hraček, bude velmi spokojený.

Společně se zařízením klece je vhodné dokoupit i nějaké prostředky potřebné pro vyčištění klece. Odstraňovače výkalů jsou nezbytnost.

Je načase koupit korelu

Druhým krokem ve správné péči o korelu je její koupě. Předtím, než si vyberete nejvíce sympatického ptáka, je vhodné si o druhu papouška zjistit co nejvíce informací, jež mohou hrát při výběru klíčovou roli. V nejlepším případě si najděte společníka u chovatelů jako vy nebo hledejte v útulcích. To je však vhodnější spíše pro pokročilé chovatele, jelikož ptáci z útulků mohou mít k lidem nedůvěru.

Až si korelu přinesete domů, začnete s jejím ochočováním. Je velmi důležité, aby si papoušek zvykl na vaši přítomnost. Proto i jeho klec umístěte do míst, kde budete bývat velmi často a kde uslyší váš hlas.

Chce to čas a správné krmení

Na papouška však v žádném případě nespěchejte. Stejně jako řada jiných domácích mazlíčků, i korela potřebuje čas na to, aby si zvykla na nový domov. Když jí však dopřejete řádné krmení, bude spokojená. Semínka nebo granule pro ptáky jsou tou správnou cestou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *