0

Jak vybrat ideální vysavač, který bude opravdu vysávat?

Jak vybrat ideální vysavač, který bude opravdu vysávat?

Máte ve své domácnosti položený koberec? Pak jednoznačně potřebujete i kvalitní vysavač, který koberec nechá bez jediné nečistoty a bez jediného zrnka prachu. Vybrat si však vysavač v takovém množství, jaké se na trhu nabízí, není nic snadného. Dnes existují vysavače bezsáčkové, tyčové, také vysavače klasické, vodní, mimo jiné i robotické. Je jen otázkou, po jakém sáhnout.  

Pokud hledáte do své domácnosti vysavač, který bude opravdu kvalitní a který nezanechá na vašem koberci ani trochu nečistoty, poradíme vám s výběrem. Víme, jak je výběr vysavače důležitý, proto vám pomůžeme.  

Má být na suché nebo mokré vysávání? 

Ze všeho nejdříve je třeba si promyslet jednu věc, a sice jestli máte zájem o vysavač na suché vysávání nebo o vysavač na mokré vysávání. Jedná se o dva různé typy vysavačů, které na trhu dnes seženete poměrně snadno. Pokud máte ve své domácnosti jenom koberce, doporučujeme koupit suchý vysavač a jednou za rok si do domu pozvat službu na čištění koberců. Pokud ale máte ve svém interiéru i pevné plochy, co zainvestovat do vysavače na mokré vysávání, který snadno a rychle vysaje i tekutiny, které se vylijí na podlahu? 

Sáčkový nebo bezsáčkový vysavač? 

Další otázka, kterou si musíte zodpovědět, než si koupíte koberec, je ta, jestli máte zájem o sáčkový nebo o bezsáčkový vysavač. Pokud si koupíte sáčkový vysavač, nepořádek se bude zachytávat do sáčku. Jestliže si koupíte bezsáčkový vysavač, špína a všechno ostatní se bude zachytávat do záchytné nádoby.  

Na co hledět při výběru vysavače 

Pokud si pořizujete vysavač, měli byste se informovat o příkonu vysavače. Příkon je vždy uveden velkým písmem na přístroji. Také se informujte o sacím výkonu daného přístroje. Bohužel sací výkon se ve většině případů na samotném přístroji neuvádí, většinou se ale rovná zhruba dvaceti nebo třiceti procentům příkonu. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *