0

Léčba akné lidovými prostředky

akné

Nepříjemné následky, které zůstanou po léčbě akné, jsou pigmentace, jizvy na kůži, zvané post-akné. Akné kazí vzhled pokožky, snižuje sebevědomí a zhoršuje psychický stav člověka. Stupeň destrukce kůže závisí na barvě skvrn. Léčba akné doma – to je dlouhodobý proces, který vyžaduje systematický přístup.

Peeling z mořské soli

Pro léčbu akné, je důležité použít mořskou sůl, která se skládá z různých stopových prvků a minerálních látek, které mají příznivý vliv na stav pokožky. Mořskou sůl rozdrtíme na prášek, aby nedošlo ke zranění citlivé pokožky.

Suroviny – lžíce soli s 1 polévkovou lžíci zakysané smetany. Výsledná směs se ihned nanese na vyčištěnou vlhkou kůži a je masírována 1 – 2 minuty, nechme působit 5 až 10 minut, potom se promyje teplou vodou. Periodicita – 1 krát za týden.

Maska z ovesných vloček

Budete potřebovat 2 lžíce rozmixovaných ovesných vloček, které se smísí s 1 rozšlehaným bílkem, přidá se několik kapek citrónové šťávy. Výsledná směs se nanese na čistou pokožku po dobu 20 – 30 minut, potom se promyje teplou vodou. Maska by měla být použita 2x týdně v noci.

Maska ze skořice a medu

Skořice a med se smíchají ve stejném poměru (1 lžíce), získaná směs se aplikuje po dobu 20 minut, poté se promyje vodou.

Maska z jahod

Vynikající bělící vlastnosti mají jahody. Pyré ze zralých plodů aplikujeme na kůži po dobu 15 – 20 minut, načež se odstraní teplou vodou.

Maska z modrého jílu

Maska z modrého jílu1 h. lžíce modrého jílu, zředěný s několika kapkami teplé vody, nanášíme v tenké vrstvě na celém povrchu kůže, po 15 minutách se důkladně promyje studenou vodou.

Tinktura z třezalky tečkované

1 polévková lžíce sušené byliny se zaleje 1 polévkovou lžíci alkoholu. Infuze se aplikuje po dobu 10 dnů. Vzniklým roztokem denně natíráme stopy po akné.

Další účinnou emulzí je měsíček s několika tablety aspirinu a chloramfenikolu. Bylinu zalijeme 1 litrem horké vody, necháme vyluhovat 15 – 20 minut, načež se přidá 1 polévková lžíce alkoholu, 6 tablet aspirinu a 6 tablet chloramfenikolu, rozdrcené na drobky se vše důkladně promísí. Kůže se tře 1 krát denně, nejlépe před spaním.

Při uplatňování všech postupů u léčby akné lze dosáhnout úžasných výsledků za měsíc. Nicméně pro dlouhodobé účinky je třeba neustále provádět výše uvedené postupy.  Jen vytrvalost vás zbaví špatných nedokonalosti pleti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *