Pěstujte ibišek tak, aby vykvetl. Poradíme vám

Pěstujte ibišek tak, aby vykvetl. Poradíme vám

Rostliny do domácnosti zkrátka patří. Pokud nemáte ve svém interiéru žádné pokojové květiny, rázem je vaše domácnost daleko smutnější a méně živá. V současné době jsou oblíbené hlavně stálezelené rostliny, které patří k moderním. Na druhou stranu jestli chcete svou domácnost oživit barevnými kvítky, neměli byste sázet na stálezelené rostliny, ale měli byste vsadit třeba na takový ibišek, který patří k oblíbeným rostlinám hlavně díky svým krásně barevným a velkým květům.  

Ibišek se u nás sice nevyskytuje ve volné přírodě, ale při návštěvě subtropických nebo tropických oblastí byste měli na ibišek narazit i ve volné přírodě. U nás si ho můžete jedině vypěstovat. Pravděpodobně se vrhnete do pěstování ibišku čínského, který je u nás nejrozšířenějším a nejčastějším. Důvodem toho jsou jeho červené velké květy.  

Ať už se rozhodnete pěstovat ibišek čínský nebo ibišek jiný, měli byste znát několik fíglů, které vám pomohou k tomu, aby ibišek rozkvetl do všech možných barev.  

Ibišku musíte dopřát světlo  

Aby vám ibišek krásně kvetl, měli byste mu dopřát dostatek světla. Ideální umístění je na jižně nebo západně orientovaném balkonu, kam svítí sluníčko prakticky po celý den. Myslete však na to, že ibišek špatně snáší polední žhavé sluneční paprsky, které jsou v poledne nejsilnější. Mohou spálit listy této krásné rostliny.  

Pamatujte na zazimování 

V případě ibišku musíte pamatovat na zazimování. Když dojde zima, dostaňte ho z místa, kde je průvan. Umístěte ho raději na místo, kde se teplota nedostane pod dvanáct stupňů Celsia. Při běžném pěstování mimo zimu se mu musí dopřát stanoviště, kde se teplota nedostane pod dvacet stupňů Celsia.  

Pozor na studenou zálivku 

Pokud budete ibišek zalévat, nikdy ho nezalévejte studenou vodou, kterou jste zrovna napustili. Ideální je voda odstátá a krapet přihřátá. Klidně může mít voda teplotu kolem třiceti stupňů Celsia, ibišek teplejší vodu rád.