0

Seznamte se se základními druhy kávy

Seznamte se se základními druhy kávy

Každý milovník kávy by měl mít v kávě přehled. Když přijdou do kavárny, měli by vědět, jaké druhy kávy existují či jaké je možné si objednat. Mnozí milovníci kávy však o kávě nevědí nic, i když by se toho tolik chtěli o kávě dozvědět. Přinášíme proto krátký manuál, návod či seznam základních druhů káv, díky kterým budete vědět o kávě víc než mnohé servírky, jež kávu připravovali.  

Espresso 

Mnozí lidé si objednávají velmi často obyčejné espresso. Jedná se o to nejzákladnější, co si můžete v kavárně objednat. Espresso není přikrášlené mlékem ani karamelem, vychutnáte si tedy opravdu dobrou kávu. Espresso však není velká káva, obvykle se jedná o třicet mililitrů kávy, která se extrahuje zhruba půl minuty.  

Lungo 

Lungo se taktéž velmi často objednává. Je určené zejména těm, kteří nemají zájem o miniaturní kávičku, ale kteří chtějí kávu raději větší. Ve zkratce se jedná o espresso, které je jen dolité kávou, a to v poměru 1:1.  

Americano 

Setkat se můžete také s americanem, což je velmi podobné jako lungo. Jedná se o klasické espresso, které je jen doplněné horkou vodou, ovšem ve větším množství. Americano by se mělo správně podávat tak, že se přinese klasické espresso a šálek horké vody, tudíž si můžete americano dotvořit či dodělat dle vlastní chuti.  

Caffe Latte 

Velmi oblíbená je káva nazvaná caffe latte. Jedná se o velkou kávu, která je většinou o objemu 250 mililitrů. Od takového cappuccina se liší hlavně svým objemem a také podílem mléčné pěny, která by měla být vždy dobře a pevně ušlehaná. Tradičně se tato káva podává v šálku s ouškem, často se přidávají i různé příchutě.  

Cappuccino 

Stejně jako do café latte, i sem se často přidávají různé příchutě. Cappuccino má obvykle objem 150-180 mililitrů, je to tedy středně velká káva. Nahoře je pokaždé pěna, která se často posypává například kakaem, čokoládou nebo skořicí. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *