Jak na hubení mravenců?

Jak na hubení mravenců?

Hubení mravenců může být úporná záležitost, dokáží si najít cestu i úkryt na mnoha místech. Pro vyhubení mravenců domácnosti, v bytě a v jiných vnitřních i venkovních prostorách je důležité zvolit vhodný přípravek na hubení mravenců, který dokáže odpovídat jejich druhu a výskytu. Pokud je mravenec hodně malý a zlatavě průsvitný, jde o faraona. Je nutné použít jinou formu hubení mravenců než u obyčejného mravence.

Jak na hubení mravenců

Pokud se vyskytují mravenci přímo v domácnosti, je dobré použít vhodný postřik. Pro vnější prostory je pak dobré použít přípravek ve formě poprachu. Při použití sprejů anebo postřiku doporučujeme po ošetření místa výskytu mravenců vytvořit bariéry. Vytváří se pruh postřiku, přes který mravenci neprojdou. Deratizace musí proběhnout zejména ve stupačkách, v koupelnách, na WC, v okolí sporáku a celé kuchyňské linky. Spreje a postřiky mají velmi často nízkou toxicitu, jsou také bez zápachu a nezanechávají žádné stopy. Ošetřená místa je pak dobré delší dobu neumývat.

Jak na hubení mravenců známých jako faraon

Doporučuje se použít regulátory na růst hmyzu. Ty obsahují látky zasahující do celkového vývoje a růstu hmyzu. Brání také přeměně larvy na dospělého jedince a narušují tvorbu chitinu. Tak je možné narušit toto vývojové stádium a zabezpečit čistotu od tohoto hmyzu.

Dělnice mravenců dovedou zanášet nástrahu do mraveniště a používají ji na krmení jejich královen. Přípravek pak zabraňuje rozmnožování, sterilizuje tuto královnu a v průběhu 12 až 14 týdnů vymře celá populace tohoto mraveniště. Pro účinný zásah deratizér předá potřebný počet krabiček a nástrah na hubení mravenců. Ty se kladou do míst velkého výskytu mravenců, na místo jejich cestiček. Nejlépe je dobré je dát za lednice, za skříně, pod ústředního topení, do okolí vašich vodovodů, odpadkových košů, také do šachet stupaček, kolem vašich kuchyňských linek, zejména dřezů či květináčů.

Pohyb mravenců je dobré sledovat a krabičky přemísťovat do nových míst výskytu mravenců. Pokud ale výskyt mravenců trvá déle jak 3 měsíce, je nutné zase přidat další nástrahy a věnovat pozornost jejich umístění. Nástrahové krabičky je možné umístit i do vertikální polohy pomocí izolepy nebo samolepících štítků.

Pokud máte problém se štěnicemi nebo šváby, tak je lepší nechat práci na odborníkovi. Není nic horšího než měsíce bezvýznamný boj se škůdci, kteří se jen tak nevzdají. Mezi specialisty s celorepublikovou působností patří firma Sos-stenice.cz