Jak vybrat kloubní výživu?

Výběr kloubní výživy

Na trhu ČR existuje nespočet starých a ověřených i inovativních novinek v kategorii kloubní výživy. Tento doplněk stravy patří jednoznačně k těm nejvíce používaným, a to především jako léčba i prevence proti sedření chrupavek a pojící se s tím bolestí. Jedním z nejslavnějších je kolagen, který se v těle přirozeně vyskytuje. Často se ale stává, že ho v těle není dostatek, a to hlavně z toho důvodu, že tvoří nejen 40% veškerých chrupavek, ale se i v pokožce a svým účinkem oddaluje stárnutí. Někdy se tudíž stává, že množství, ve kterém se v organismu nachází, není dostačující, a proto poté dochází k bolestem kloubů a tím pádem i k omezení pohybu.

Tento jev jde ale snadno zahnat pěnovými tabletami v podobě Colafitu či Bioragelu. Mezi další nejznámější kloubní výživy se řadí také tzv. MSM, čili jinak dimethylsulfon. Tato výživa, často prodávána s příměsí dalších látek, je jednoznačně jednou z nejlepších pokud jde o boj s osteoporózou. Choroby jako osteoporóza mohou být často důvodem, proč se sportovci tolik trápí s bolestmi kloubů a později se rozhodnou i se sportem přestat právě kvůli těmto bolestem. Proto jsou zde látky jako MSM, které dokáží nejen klouby vyléčit, ale některé slouží i jako prevence proti opakování se takovéto situace.

Pokud se ale Vaše problémy s klouby u Vás vyskytují, protože máte již od narození oslabenou chrupavku, je zde výrobek i pro Vás. Méně známá, ale ověřená látka chondroitin sulfát je doporučován nejen při osteoporóze, ale i při zánětlivém onemocnění chrupavky. Může se užívat i jako prevence i jako léčba u lidí s oslabenou chrupavkou. Váže se ale pevně s cvičením, pokud tedy nezapojíte do užívání tohoto přípravku i pohyb, nemusíte se dočkat výsledků. Tato látka se vyskytuje v různých přípravcích, jako například Artrin, Celadrin, SharkCartilage či AtrhromedicusComplex. Všechny tyto doplňky jsou volně dostupné na trhu.