Jak pěstovat anturie?

jak pěstovat anturie

Pro úspěšné pěstování anturie, která je oblíbená pro svoji velmi atraktivní estetiku, je potřeba dodržovat následující postup.

Prvním krokem je vybrat si správný druh půdy a umístit rostlinu do nádoby, která je dostatečně velká pro maximální růst. Místo by mělo být slunné a chráněné před silnými větry. Doporučuje se také použít kvalitní zeminu, která je dobře odvodňená.

Dalším krokem je zalévání. Rostlina potřebuje být zalévána alespoň jednou týdně, ale optimální je zalévat ji dvakrát týdně. Míra zálivky by měla být dostatečná na to, aby půda skvěle vsákla vodu. Je třeba dávat pozor, abyste nedostali anthurii do stavu, kdy je příliš mokrá nebo suchá.

Je třeba také dbát na to, abyste rostlinu pravidelně hnojili. Nejvhodnější je použít kvalitní organický hnojivo každé dva až tři týdny.

Nakonec je třeba dbát na pravidelnou údržbu anturie. To zahrnuje odstraňování odumřelých listů, udržení pěstebního substrátu čistého a odstraňovaní burin.

Při dodržování výše uvedených kroků se můžete spolehnout na to, že vaše anturie bude vypadat velmi přirozeně a bude dobře prosperovat.

Jak vypadá rostlina anturie

Anturie je okrasná rostlina s bílými, růžovými nebo fialovými květy a oranžovou spodní lístkovou pochvou. Listy jsou bohaté, střídavé, lesklé a hladké. Květenství tvoří průběžná laťka, do které jsou připevněny jednotlivé květy. Bývají cca 15-30 cm dlouhé. Květy jsou bisexuální a skládají se z pestré koruny o šesti lístcích, ve tvaru tulipánu. Při zralosti se z nich vyloupne semeno.

Jak zazimovat anturie

  1. Před zazimováním očistěte listy anturie od prachu.
  2. Usušte je ve vzduchu a odstraňte všechny nemocné a poškozené lístky.
  3. Umístěte anturii do chladného, tmavého místa s teplotou okolo 10 ° C.
  4. V každém měsíci ji přemístěte na světlé místo na několik hodin – to jí pomůže udržet si čerstvost.
  5. Zalijte anturii mírně, takže kapsle není zcela suchá.
  6. Na konci zimy se ujistěte, že je připravena na období růstu a kvetení pokrytím ji opatrně kompostem.