Ledviník jako stálezelená pokojovka podobající se kapradině

Ledviník jako stálezelená pokojovka podobající se kapradině

Chcete svou domácnost zpestřit stálezelenými pokojovými rostlinami? Samotný výběr bude poměrně těžký, jelikož stálezelených květin je na trhu nespočetné množství, ale máme pro vás jeden tip. Tím tipem je takzvaný ledviník, kterého jste možná už viděli, ovšem nepoznali jste ho. Velmi podezřele se podobá klasické kapradině, ale není to kapradina. Roste však stejně snadno a je stejně nenáročný.

Pokud se vám květiny podobající se klasickým kapradinám líbí, pokud se vám líbí jejich jednoduchost a střapatost, ledviník je pro vás jasnou volbou. Jak jsme zmínili, na svou péči je nenáročný, navíc roste mnohdy sám bez cizí pomoci.

Poradíme vám, jak se o tuto rostlinu starat v případě, že vám učaruje natolik, že si ji koupíte.

Jak ledviník vypadá?

Jak již bylo zmíněno, jedná se o rostlinu velmi se podobající kapradině. Ledviník lze popsat jako trs listů, po stranách takzvaného centrálního žebra rostou dvě řady celokrajných listů. Mnohdy se stává, že jsou zvlněné, ale není to podmínka.

Rostlina může dorůst až do výšky metru a půl, nejnižší výška bývá půl metru. Jedná se o stálezelenou rostlinu, která potřebuje vlhkost ke svému životu.

Jak se o ledviník starat?

Stejně jako u jiných rostlin, i u této je nutné vědět, kam ji postavit či umístit. Ideální místo je vyvýšené, listy krásně spadají dolů. Takové místo by mělo být dobře prosvětlené, ledviník miluje jasné světlo. Kromě toho je třeba ho dobře a vydatně zalévat, miluje vydatnou zálivku. S tím souvisí i zmiňovaný vlhký vzduch.

Pokud je vaše domácnost spíše suchá a vlhkost postrádá, zvolte raději jinou rostlinu, neinvestujte do ledviníku. V suchém bytě se mu nebude dařit, tedy pokud nebudete ledviník sami neustále vlhčit a kropit. Majitelům suchých bytů však mohou pomoct ještě zvlhčovače vzduchu, díky kterým se bude ledviníkům v domě dařit.