Módní peklo – nedopouštějte se hříchů!

Módní peklo

Každý den na ulici potkáváme řadu lidí, kteří na sobě mají nejrůznější looky, nad kterými se mnohdy musíme dokonce i pousmát, jak šílené jsou. Je sice skvělé, že každý má svůj styl a že každý se snaží o to, aby svůj styl projevil a dál ho rozšířil, bohužel slova „styl“ a „bláznovství“ se řádně liší i v oblasti módy. V oblasti módy se praštěným lookům, které opravdu upozorňují na sebe tak, jak se nesluší, se říká módní peklo a jednotlivé kousky jsou módní hříchy. Díky takovým se do takového módního pekla hrneme plnou parou.

Jako módní hříchy se v dnešní době nepočítá to, když člověk nenosí to, co móda označila za aktuální trendy, ale jedná se většinou o kousky oblečení, které jsou staré jako lidstvo samo a ani v době, kdy přišly na trh, nebyly vůbec moderní tak, jak bychom si to představovali. Většinou se takových módních hříchů dopouštějí pánové, ale i u žen se setkáme s řadou nepovedených kousků, díky kterým se dostanou do módního pekla.

• Exotické košile u pánů

I když se v poslední době zase dostal do popularity trend, který spočívá především v košilích s krátkým rukávem, přesto se takové kousky musí nosit v neutrálních barvách, nikoliv jako z exotické dovolené, na které jsme trávili posledních čtrnáct dnů našeho života. Takové exotické košile jsou ten největší hřích, kterého se pánové v módním světě můžou dopustit. Jedná se o košile, které na sobě mají potisky exotických zvířat, například tygrů nebo papoušků. Většinou na sobě mají ty nejpestřejší barvy, jaké se nám jenom vybaví.

• Ponožky v balerínách jsou velký hřích u žen

Češi jsou známí především svými ponožkami, které nosí v sandálkách během horkých letních měsíců. Tak se ostatně pozná Čech i na dovolených v zahraničí, protože bílé ponožky vždy září na míle daleko. Ostatně v poslední době se u žen rozeběhl trochu jiný druh módního hříchu, a sice ten, že začaly nosit baleríny a do nich barevné ponožky různých vzorů. Dámy, nejedná se o nic vkusného. U pánů, kteří nosí barevné ponožky do polobotek, je to vkusné, ovšem u balerín to vkusné není ani zdaleka.