Pojistka na blbost v zaměstnání? Rozhodně se nevyplatí riskovat!

Pojistka na blbost

Každý se setkal s pojmem pojistka na blbost. Obdobně funguje také pojištění, které se vztahuje na neúmyslně způsobené škody v zaměstnání. Může jít o nešikovnost nebo neopatrnost, důsledkem je však finanční škoda, kterou požaduje zaměstnavatel po zaměstnanci zaplatit. Může požadovat až 4,5násobek hrubého průměrného výdělku a částku vymáhat srážkou ze mzdy. V takovém případě se může neopatrnost notně prodražit. Proč riskovat takovou situaci, když je možné mít sjednané správné pojištění?

Pojištění odpovědnosti zaměstnance se vyplatí

K jakým škodám může dojít? Poničení drahého laboratorního nebo měřícího přístroje vinou pádu nebo záměna paliva v přenosném agregátu, ale také vylití kávy do pracovního notebooku nebo poničení služebního vozu při autonehodě. To jsou jen některé typické příklady škod, které mohou vzniknout při výkonu zaměstnání nebo povolání a zaměstnavatel je může po zaměstnanci vymáhat. Právě v takové situaci oceníte kvalitní pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli, protože může jít o desetitisícové částky.

3 varianty pro všechny zaměstnance

K jiným škodám může dojít v kancelářském prostředí a k odlišným v terénu na stavbách nebo při technických kontrolách na silnicích či železnici, z toho důvodu nabízí ergo.cz tři varianty pojištění. V základní verzi „standard“ se nezkoumá druh pracovní činnosti, naopak varianty „řidič“ a „řidič PLUS“ jsou vhodné pro všechny, kteří používají služební automobil, případně jej mohou dokonce využívat pro soukromé účely za předpokladu, že je vůz havarijně pojištěn.

Pojistka na blbost

S nízkou spoluúčastí

Pojistný limit si lze v rámci pojistky nastavit v rozmezí 50 až 600 000 Kč, obdobně lze upravit částku pro spoluúčast, která je vždy součástí tohoto pojistného produktu. Velkou výhodou, kterou ocení hlavně obchodní zástupci a manažeři cestující do zahraničí, je celosvětová platnost pojištění. Pojistit lze nadto také svěřené věci, jako jsou notebook, technické nebo měřící přístroje, případně drahý mobil.