Pravidla pro svatební hosty, které je nutné dodržovat

Pravidla pro svatební hosty, které je nutné dodržovat

Svatba vašeho přítele, známého nebo rodiny je na spadnutí a vy už nyní přemýšlíte, co si na sebe vezmete nebo co je vůbec povolené si na sebe vzít? I když se na to dnes už trochu zapomíná, existuje několik nepsaných pravidel pro svatební hosty, jež je nutné dodržovat. A nemluvíme jenom o volbě řádných a nevěstou schválených šatech pro družičky, ale také o dalších věcech, které by jinak, v případě nedodržení, mohly zkazit svatební den dvou zamilovaných.

Příliš krátké šaty jsou tabu

Zejména mladé ženy mají tendenci vynosit na svatbu příliš krátké modely šatů. Jenže takové kousky nejsou povoleny, už jenom z toho důvodu, že odhalí víc, než co odhalovat mají. Nejlepší alternativou jsou šaty takzvané midi délky čili do půli lýtek, případně volte šaty až na zem, které budou mít splývavý a třeba i chladivý efekt. 

Co se týče vzorů, zde se nemusíte ničeho obávat. Povoleny jsou výrazné motivy, ale také jednobarevnost, která mnoha lidem sedí trochu více než zmiňované vzory.

Bílé šaty nechte doma

Nejen, že jedním z častých faux pas svatebních hostů je zvolená mini délka odkrývající víc, než by člověk chtěl, dalším (a bohužel taktéž velmi častým) přešlapem je volba bílých šatů nebo bílého outfitu. Jenže taková barva (tedy v případě, že si ji oblékne jiná žena než nevěsta) není na svatbě žádoucí. 

V bílém by měla být pouze nevěsta a pokud ona sama neřekne, že jí bílé šaty na někom jiném nevadí, respektujte, že oblíbený bílý kousek musí zůstat u vás v šatníku na jinou příležitost. 

Nebojte se doplňků

Na druhou stranu se však nemusíte obávat doplňků, které na svatbu vynesete. Dokonce se můžete v podvečer zahalit do džínové bundičky, která doplní elegantní šaty stejně jako tenisky, jež vymění podpatky, z nichž vás po celém večeru už bude bolet noha. 

Neobávejte se ani příliš velkého množství šperků. Zlato, stříbro nebo růžové zlato – povoleno je prakticky všechno, co se vám k outfitu bude hodit na první pohled.