Tipy pro ženy, které prochází menopauzou

Tipy pro ženy, které prochází menopauzou

Menopauza není pro ženy oblíbené období. Potká každou ženu, která překročí hranici jistého věku. V těle se jí doslova splaší hormony, najednou jí je neustále horko, poté zima, má pořád na něco chuť, zároveň se u ní projevuje nechutenství. Během menopauzy se ukončuje éra plodnosti. Pro jiné ženy je to jen důkaz toho, že život plyne opravdu rychle. Bohužel během menopauzy se ženy potkávají i s jinými zdravotními komplikacemi a problémy, které jsou velice nepříjemné. Máme na mysli například vypadávání vlasů, také výkyvy nálad a deprese. Existují však tipy a rady, které vám prozradí, co dělat během menopauzy, aby došlo ke zmírnění projevů a abyste tímto obdobím prošla takřka bez úhony.  

Začněte meditovat 

Jedním tipem je, abyste začala meditovat. Mnozí lidé si zaklepou na čelo, ale meditace je opravdu osvobozující, navíc je to příjemné strávení času. Díky meditaci předejdete například syndromu vyhoření, který je taky často projevem menopauzy. Během meditace se navíc podpoří dýchání, začne se dýchat lépe, což zažene stres.  

Zkuste to s éterickými oleji 

Nejedna žena si to už vyzkoušela, nejedna žena to potvrdila – éterické oleje jsou během menopauzy doslova zázrakem. Éterické oleje se používají už celou řadu let, a to na mnohé problémy. Dle toho, jakou si vyberete vůni, takový bude účinek. Třeba šalvěj vám uleví od návalů horka, levandule zase udrží hormonální rovnováhu, což se během menopauzy, kdy jsou hormony doslova splašené, hodí.  

Vyzkoušíte přerušovaný půst? 

Menopauzou a tím, jak zmírnit její projevy, se zabývala nejedna studie. Nedávná studie například ukázala, že se vyplatí vyzkoušet přerušovaný půst. Přerušovaný půst je ideální na udržování tělesné hmotnosti. Přerušeným půstem se myslí například chvilkové hladovění, během kterého se omezí příjem kalorií, poté se však najede opět do stejných kolejí jako před půstem.