6 jednoduchých tipů, jak udržet pleť v perfektní kondici

pleť v perfektní kondici

Sníte o pleti jako z alabastru, ale ve skutečnosti vás trápí akné, černé tečky, mastnota či naopak nadměrné vysoušení? K dosažení trvale krásného vzhledu vás přitom dělí jen pár kroků. Začnete-li se o svou pokožku příkladně starat, výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Sestavili jsme pro vás soubor všech důležitých doporučení, rad a tipů, díky kterým budete od zrcadla odcházet s úsměvem na rtech.

Než odjedete do Hajan, odstraňte make-up

Máte ve zvyku usínat se zbytky make-upu na tváři? Odvykněte si, protože jedno z tajemství zdravé a krásné pleti spočívá v důkladném čištění. Tedy nejen od make-upu, ale také od všech ostatních nečistot, kterých se na tváři během dne zachytí víc než dost. Kromě prachu například těžké kovy, se kterými si (stejně snadno jako s voděodolným make-upem) poradí kvalitní micelární voda.

Dodržujte pitný režim

Vzhledem k tomu, že voda tvoří v průměru 60 – 70 % hmotnosti lidského těla, nemůže být pochyb o pozitivním vlivu důsledného dodržování pitného režimu. Začnete-li pít vodu v dostatečném množství, pocítíte to na své pleti takřka okamžitě. Ovšem pozor, musí se skutečně jednat o čistou vodu, ne o slazené nápoje. Pravidelným doplňováním tekutin zbavíte těla toxinů a zasloužíte se o to, aby pokožka chytla zdravější barvu.

Neoplachujte si obličej kohoutkovou vodou

Máte ve zvyku oplachovat tvář vodou z kohoutku, kdykoliv projdete kolem umyvadla? Jakkoliv se vám oplachování jeví jako skvělý způsob osvěžení, raději to s ním nepřehánějte. Fakt, že voda z vodovodu obsahuje spoustu látek, které mají na pokožku neblahé účinky (např. chlor a vápník), je poměrně známý. Mnohem lepší je zmíněná micelární voda. Zanechává pleť čistou, svěží a hydratovanou. Stačí si vybrat správnou variantu s ohledem na typ pleti – k dostání jsou micelární vody pro citlivou kůži i dehydratovanou či mastnou pokožku.

 

Chraňte se před slunečními paprsky

Pozor – chránit se neznamená vyhýbat. Slunce je pro nás důležité podobně jako voda. Jeho záření stimuluje pokožku k tvorbě vitamínu D a je nezbytné pro psychickou pohodu. Přílišné slunění však vede k rychlejšímu stárnutí pokožky. Nehledě na riziko spálení, které zvyšuje pravděpodobnost rakoviny kůže až o 80 %. Nezapomeňte se proto adekvátně chránit: na přímém slunci pobývejte jen kratší dobu a používejte kvalitní opalovací krém s dostatečně vysokým SPF faktorem.

Vylepšete si jídelníček o vitamíny

Vitamíny A, E a C mají pro pokožku ohromný význam. Fungují jako antioxidanty a brání negativnímu působení volných radikálů. K bohatým zdrojům patří kořenová zelenina, slunečnicová semínka a avokádo.

Nepodceňujte důležitost spánku

Během spánku se pokožka regeneruje a je nadmíru jasné, jaký má pro nás význam. Moderní způsob žití je bohužel v rozporu s přirozenými mechanismy – snažte se proto poslouchat své tělo a není-li to nezbytné nutné, nepřehazujte svůj denní rytmus za noční.