Chcete investovat do powerbanky? Poradíme vám s výběrem

Chcete investovat do powerbanky? Poradíme vám s výběrem

V současné době máme k dispozici mnoho moderních technologií. Vybírat si můžeme opravdu z široké škály vymožeností. Co by však každému modernímu člověku dnes nemělo chybět, je powerbanka, která je takovou nabíječkou na cesty.  

Určitě víte, jaké to je, když se vám někde na cestách vybije telefon. Nemáte nikde po ruce zásuvku, do které byste mohli dát nabíječku a nabít si tak vybitý telefon. Nevíte, co máte dělat, vždyť musíte zavolat příbuzným. Takové situace už nikdy nemusí nastat, pokud budete mít stále po ruce powerbanku, která vám na jedno své nabití nabije telefon i několikrát. Jenom je tedy třeba investovat do kvalitní powerbanky, která bude tím nejlepším společníkem na cesty.  

Dnes se prodávají powerbanky různých tvarů. Mezi oblíbenými jsou hlavně ty, které jsou tvaru menšího, tudíž které se vejdou takřka všude. Abyste se však nespálili a nenechali se zlákat jen malou velikosti, poradíme vám, jaké powerbanky si pořídit.  

Co je důležité při výběru powerbanky 

Při výběru powerbanky se díváte hlavně na její napětí a na proud, případně na kapacitu. To je to jediné, co při výběru rozhoduje. Poté se jen podíváte na design a jak je powerbanka těžká či lehká, případně jak je velká.  

Jak poznáte, za jak dlouho nabije powerbanka váš telefon? 

Při výběru powerbanky se budete pravděpodobně ptát, jak dlouho bude trvat, než se telefon nabije. To vám prozradí takzvaný výstupní proud, který je měřen zásadně v ampérech. Čím více ampérů powerbanka má, tím je nabíjení rychlejší.  

To, kolikrát powerbanka nabije váš telefon na jedno její nabití, to je otázka pro matematiky. Lze to vypočítat na základě kapacity baterie a napětí článku či účinnosti nabíjení telefonu, ale to už je vyšší dívčí.  

Z čeho se powerbanka skládá? 

Powerbanku tvoří baterie, také kapacita. Kapacitu berte vždycky s rezervou, nikdy není taková, jakou ji udává výrobce.