Co všechno skladujete v lednici? A patří do ní opravdu všechno?

Co všechno skladujete v lednici? A patří do ní opravdu všechno?

Když se nudíme, nakukujeme do lednice, jestli v ní není něco k snědku. Když máme na něco chuť, taky neustále chodíme do lednice, abychom si v ní něco našli, i když víme, že v ní nic není. Proč se však vždy díváme právě do lednice? Důvodem je to, že v ní skladujeme většinou všechno, co si usmyslíme. Dáváme do ní zeleninu, také mnohdy některé kousky ovoce, skladujeme v ní bylinky a mnoho dalšího. Jenže opravdu to všechno patří do lednice? 

Do lednice kupodivu nepatří všechno, i když do lednice zásadně takřka všechno dáváme. Do lednice nedáváme snad jen pečivo, brambůrky a drogerii, jinak do ní hrneme doslova vše. Jenže to je chyba. Do lednice bychom rozhodně všechno dávat neměli, nepatří do ní hned několik věcí.  

Do lednice nedáváme rajčata 

Většina lidí je dává do lednice, ovšem to je chyba. Rajčata se do lednice zásadně nedávají, v lednici se zastavuje proces jejich dozrávání a také jejich růst. Po pobytu v lednici nebudou rajčata vůbec dobrá, budou spíše mdlá, nebudou mít požadovanou strukturu, budou moučná.  

Do lednice nedáváme cibuli ani česnek 

Kde skladujete cibuli a česnek? V lednici? Pak se opět dopouštíte velké chyby. Cibule ani česnek do lednice nepatří, v lednici mohou tyto přísady dávající se třeba do polévek začít rychleji plesnivět. Lepší je, když je dáte na suché a také na tmavé místo.  

Do lednice nepatří bylinky 

Přinesli jste si z obchodu pažitku v plastové misce nebo rozmarýn či kopr? Nedávejte tyto ani žádné jiné bylinky do lednice, ztratí tím svou vůni. Navíc některé bylinky jsou schopné pohlcovat pach z ostatních potravin v lednici, bylinky se tak tím mohou výrazně znehodnotit. Vezměme si třeba takovou bazalku, která do sebe vsaje veškerý pach lednice a už poté není zrovna nejlepší.  

Do lednice nepatří ani med 

Mnozí lidé dávají do lednice med. Jenže tím ho výrazně ničí. Med pobytem v lednici ztrácí své cenné látky, raději ho tedy nechte stát mimo lednici nebo ho dejte třeba do komody společně s cukrem a kávou. Chlad med nutí zcukernatět.