K čemu se dá využít kyselé mléko z ledničky?

K čemu se dá využít kyselé mléko z ledničky?

Znáte ten pocit zklamání, kdy přijdete z práce s vidinou šálku kávy s mlékem, ale v ledničce naleznete jen cosi kyselého, co si do kávy rozhodně nalít nechcete? V tu chvíli by se asi každý z vás nad zkyslým mlékem rozpálil do nepříčetného stavu. Rozčilování pošlete k ledu, protože díky nám už nemusíte kyselé mléko vylévat do odpadu. 

Jak se dá ještě využít kyselé mléko z ledničky? 

Bohužel vás musíme na úvod opět zklamat, protože vaši oblíbenou kávu si s ním určitě už nedoplníte. Existuje ale mnoho jiných způsobů, jak se dá ještě využít. Kyselé mléko se hodí k přípravě palačinek nebo jako přísada do různých pečených dezertů. Vyzkoušet tuto možnost opravdu stojí za to a jistě si celá rodina pochutná. 

Toto mléko se stále hodí na přípravu smetanových omáček, dresingů a marinád na maso. Zvláště dobře jde dohromady s rajčaty. Kyselé mléko můžete použít i pro výrobu domácího sýru nebo tvarohu. 

Pomocí tohoto mléka můžete i velice efektivně hnojit rostliny na vaší zahrádce, protože potřebují pro správný růst dostatek vápníku, kterého je jim tímto způsobem dopřáno dostatek. Stačí jen přidat několik polévkových lžic kyselého mléka do vody určené pro zavlažování a máte hotovo. 

Sklenka kyselého mléka najde využití i ve vaší koupelně, kdy s její pomocí dosáhnete měkké a hedvábné pokožky. Kyselé mléko si navíc můžete rozetřít na své vlasy a po 15 až 20 minutách jej opláchnout teplou vodou. Díky tomuto procesu se vlasy stanou silnějšími, objemnějšími a zároveň rychleji porostou. 

Máte nějakého domácího mazlíčka, kterému rádi dopřeje jen to nejlepší? V tom případě se vám v domácnosti kyselé mléko rozhodně neztratí, protože si na něm váš čtyřnohý přítel ohromně pochutná. 

Staré mléko již nikdy nevyhodíte 

Kyselé mléko rozhodně nepatří do odpadu, ale dá se s ním ještě dále pracovat. Pokud je navíc kyselé jen jeden nebo dva dny, pochutnáte si na něm i v jeho čisté podobě. Zvláště pak se hodí k mladým vařeným bramborám s koprem.