I mozku škodíme denně. Jak a čím?

I mozku škodíme denně. Jak a čím?

Mozek rozhodně není orgán jako každý jiný. I když samozřejmě všechny orgány jsou potřebné a důležité, pravdou je, že bez mozku bychom nemohli prakticky nic. Právě z mozku se vysílají signály ostatním částem těla, je to základní kámen nervové soustavy. Bohužel mnozí lidé ho berou jako samozřejmost, dokonce mu mnohými aktivitami škodí. I když si řada lidí neuvědomuje, že mozku něčím škodí, je to skutečně tak. A tak si prozraďme několik věcí, které mozku nejsou zrovna příjemné, abychom se jim mohli vyvarovat.  

V případě, že se daným věcem nevyvarujete, může dojít k zakrnění mozku. Mozek je nejhladovější orgán, potřebuje jíst.  

Dostatečně nepijeme 

Dodržovat pitný režim je opravdu velice důležité. Není to však důležité jenom pro hubnutí, ale je to důležité i pro náš mozek. Pokud je organismus dehydratovaný, má to neblahý vliv na naši mozkovou tkáň. Pokud by byla dehydratace dlouhodobá, může dojít i ke zmenšení mozku jako takového. Navíc dehydratace, i když je jen chvilková, vede k nedostatečnému soustředění.  

Spíme málo 

Všude se dočtete o tom, jak je spánek důležitý. Spánek je důležitý jak pro naše tělo, tak pro náš mozek. Během spánku totiž mozek konečně odpočívá a zpracovává všechno, co se během dne dozvěděl nebo naučil. Je to jediná část dne, kdy může pracovat na méně než sto deset procent. Pakliže nespíte dostatečně, pakliže spíte málo, vede to ke snížení kognitivních funkcí a k následnému zabíjení mozkových buněk.  

Jíme těžká jídla 

Jíst fastfoody a podobná těžká jídla, to taky není nic pro náš mozek. Jedná se totiž o jídlo plné tuků a rychlých cukrů, které vedou k přejídání a k následnému Alzheimeru v pozdějším věku. Vyhněte s proto těžkým jídlům a nejen, že vám za to poděkuje zdraví a mozek, ale také snížíte riziko onemocnění Alzheimerem.