Proč dům raději zbourat a postavit novostavbu?

Proč dům raději zbourat a postavit novostavbu?

Pokud jste koupili nebo zdědili pozemek, na kterém se nachází nemovitost, možná zvažujete, že danou nemovitost zbouráte a postavíte na pozemku nemovitost novou. Pokud je však stávající starší nemovitost spjatá s vaším dětstvím, možná není tak snadné přistoupit na demoliční práce, proto zvažujete rekonstrukci. Někdy jsou však demoliční a bourací práce tím nejlepším a nejvíce výhodným řešením, proto se s rekonstrukcí zejména starého domečku moc neukvapujte. 

Samozřejmě se kolem rekonstrukce nemovitostí točí daleko více otázek, pojďme si však plnohodnotně zodpovědět tu otázku, proč je lepší zbourat danou nemovitost a postavit na jeho pozemku zbrusu novou novostavbu. 

Výhody bourání

Bourání a samozřejmě následná novostavba s sebou nese celou řadu výhod. K nim se řadí třeba to, že základy budou zcela nové, kvalitní a také budou hluboké, což se u starších domečků říct nedá. Kromě toho bude novostavba mít místnosti přesně rozestavené podle vašich představ. Nevýhodou u mnohých starých domků je především to, že nemají vhodně rozmístěné místnosti, což se vám u novostavby stát opravdu nemůže. 

Pokud se rozhodnete pro bourání, vyhnete se problémům s příliš nízkými stropy nebo s různými výškovými úrovněmi stropů, což je také velice častý problém starších domků.

Díky bourání získáte kvalitní pozemek

Pokud jste v minulosti hledali pozemek, víte, jak těžce se hezký, kvalitní pozemek podle představ hledá. Většinou na pozemku sídlí právě stará trouchnivějící nemovitost, kterou vám však nikdo nebrání odstranit. Pokud se rozhodnete pro bourací a demoliční práce, je třeba požádat o povolení na příslušném stavebním úřadě, bez toho nelze demolici zahájit. Abyste se však zbytečně neumazali, využijte služeb profesionálních firem, které se navíc postarají také o odvoz suti na nejbližší skládku. Pokud necháte odvoz suti na firmě, kterou si pronajmete na demolici, vyvarujete se i pokutám, které by byly stanoveny třeba kvůli likvidaci nebezpečného odpadu svépomocí.