Tři chyby, které nás stojí kvalitní matraci

Tři chyby, které nás stojí kvalitní matraci

To, že se musí jednou za pár let vyměňovat matrace, pravděpodobně znáte a víte. Obecně se udává deset až dvanáct let používání, během kterých je nutné matraci vyměnit. Vše však záleží na frekventovanosti používání a samozřejmě na matraci jako takové. Pokud si pořídíte levnou matraci 160×200, nevydrží vám tak dlouho jako stejně velká matrace z latexu. Ať už ale potřebujete vyměnit matraci po třech nebo dvanácti letech, pozor na chyby, které vás mohou stát novou kvalitní matraci. 

I když si člověk řekne, že výběr matrace je naprosto snadná záležitost, není tomu tak. Výběr matrace je poměrně těžký, není dobré ho podcenit. Chyby, kterých se při výběru matrace dopustíte, vás rázem mohou stát kvalitní matraci, na které byste se byli dobře vyspali. 

Zmiňme si konkrétně tři chyby, kterých se při výběru kvalitní matrace dopouštíme. A vyhněte se jim v případě výběru nové matrace, která má nastoupit místo staré. 

Nezajímáte se o potah

Většinu lidí zajímá to, z čeho je vyrobená samotná matrace a jak se na ní leží. Jenže člověk by se měl zajímat také o potah, který je součástí matrace. Kromě toho, že by měl být potah snímatelný, je také dobré vědět, z čeho je vyrobený. Potah obecně zvyšuje pohodlí při spánku, navíc je hygienický a zajišťuje optimální cirkulaci vzduchu. Navíc pomáhá odvádět pot, ovšem i proto by měl být snímatelný, abyste ho jedno za čas mohli vyprat a vyhnout se tak alergiím nebo ekzémům a kožním problémům. 

Pozor na silné matrace

Samozřejmě se nevyplatí kupovat si nízkou matraci, na které byste cítili rošt pod ní. Nevyplatí se však kupovat ani příliš silnou matraci. Pamatujte na to, že čím silnější matrace je, tím více mikroorganismů se v ní hromadí. Matrace by měla být tak vysoká, aby zajišťovala ortopedickou podporu zad, neměla by však být příliš silná. Ideální jsou matrace maximálně ve výši dvaadvaceti centimetrů. 

Rozhodujete se jen na základě referencí

Rozhodovat se jen na základě referencí, to vám může zlomit vaz. Matrace by měla být každému člověku na míru, nerozhodujte se podle někoho jiného.