Ze soli lék. Připravte si ho doma a ulevte si od bolesti

Ze soli lék. Připravte si ho doma a ulevte si od bolesti

Bolesti hlavy, kloubů a svalů pravidelně trápí mnohé z nás. To nás samozřejmě nutí chodit do lékáren a utrácet peníze za zbytečně předražené léky, které kolikrát ani pořádně nesplní svůj účel a bolestmi trpíme i nadále. Existuje však zaručený a velice jednoduchý způsob, jak těmto nepříjemnostem zabránit i bez použití neúčinných chemických přípravků. 

Proč je nevhodné užívat léky na bolest? 

Léky na bolest se mohou stát v mnoha případech skutečně návykovými, a navíc má jejich nadměrné užívání skutečně neblahé dopady na zdraví celého těla. Proto se při léčbě vyplatí vsadit na metody, které jsou založené na přírodní bázi, protože jsou k organismu jemné, tělo je lépe absorbuje a také nevedou k nežádoucím účinkům. 

Jaké bolesti se za pomoci soli můžete zbavit? 

Nejprve je nutné si jasně definovat, jaká že bolest vás vlastně obtěžuje. S tou, která postihuje svaly, kosterní systém a vyvolává různé modřiny nebo otoky si dokážete díky nám poradit. 

Klouby vyžadují opravdu zvýšenou pozornost. A tu zajistíte pomocí léčby solí. Počátky léčby solí se datují do opravdu hluboké minulosti. Neméně účinná je tato léčba i pro oblast páteře, protože uvolňuje svaly a má taktéž oteplovací vlastnosti, které jsou potřeba. Sůl navíc dokonale čerpá vlhkost, stává se tedy nepostradatelnou pro různé otoky a modřiny. Jednoduše pronikne hluboko a následně pomáhá s vysycháním. 

A protože sůl zlepšuje krevní oběh, pomáhá i proti bolesti hlavy, která dokáže člověka na dlouhé hodiny naprosto zdrtit. Zároveň pomůže tělo vyčistit od toxinů, což je také důležité. Zajímá vás, jak těchto efektů co nejlépe docílit? Recept je prostý a zvládne to naprosto každý! 

Jak ze soli vytvořit lék na bolest 

Stačí k tomu držet se tohoto jednoduchého postupu. Nejprve smíchejte dvacet lžic slunečnicového nebo olivového oleje s deseti polévkovými lžícemi vysoce kvalitní soli. Následně směs umístěte do vzduchotěsné nádoby. Při pokojové teplotě nechte uzavřenou nádobu odstát dva dny. A to je, přátelé, všechno! 

Aplikace léku 

K léčbě solí je nejlepší přistupovat časně ráno. Aplikujte směs na postižené místo (které by nemělo být otevřená rána, jinak zažijete obrovskou bolest) a oblast následně masírujte, ale netlačte. Výsledný efekt závisí na délce masáže. Pro začátek můžete masírovat 3 minuty a v následných dalších pokusech dávku masáže zvyšovat až na 15 nebo 20 minut. 

Po dokončení masáže sůl nesplachujte, ale jen otřete ručníkem. Po týdnu s aplikací tohoto jednoduchého léku se již projeví zlepšení a po delší době zcela zmizí.