Bydlete podle temperamentního Španělska

Bydlete podle temperamentního Španělska

Přemýšlíte nad tím, že takzvaně “překopete svou domácnost”? Pokud ano, pravděpodobně uvažujete nad tím, pro jakýs tyl bydlení se rozhodnout. Aktuálně si můžete vybírat z mnoha stylů bydlení, nejoblíbenější je skandinávský styl vyznačující se přírodním nábytkem a jemnými odstíny barev. Mnozí lidé nepohrdnou ani boho stylem, pro který jsou typická vzorovaná ložní povlečení a houpací sítě. Podívejme se však spíše na temperamentní španělský styl bydlení, který je specifický tím, že se kombinují staré a nové prvky. 

Že milujete Španělsko, ale vaše zaměstnání vám nedovoluje zde trávit více času, jak byste chtěli? Můžete si Španělsko vnést i do svého domova, stačí, když budete vědět, jak se zařizuje španělský styl bydlení. A my vám to prozradíme!

Jaké barvy hrají prim?

V každém stylu je to především o barvách a barevných kombinacích. Nabízí se otázka, jaké barvy hrají prim v případě španělského stylu bydlení. V tomto případě byste se měli zaměřit na kakaovou barvu, vínovou, jantarovou a také mechově zelenou barvu. Povolené jsou i odstíny meruňky nebo medově žlutá barva. Samozřejmě jsou povolené i neutrální barevné odstíny, s nim jdou zmíněné barvy ruku v ruce. 

Staré kombinujte s novým

Jak již bylo zmíněno, v případě španělského stylu bydlení se kombinuje staré s novým. Proto zamiřte k babičce na půdu a krásné staré kusy nábytku přeneste dolů, kde si je renovujete. Staré kousky mají znázorňovat tradiční Španělsko, nové kousky pak modernu. 

Pokud bychom měli být v souvislosti s nábytkem ve španělském stylu bydlení trochu konkrétnější, pohovku volte s komfortním polstrováním a s dřevěnými područkami. Přehozy mohou být vyrobeny formou patchworku nebo mohou mít motiv květin. Další kusy nábytku by měly být ideálně z tmavšího dřeva, nebojte se zajímavého zdobení a vyřezávání.