Génius Elon Musk

génius

Zvažujete podnikat v nějakém oboru? Velkou inspirací vám může být génius Elon Musk, známý miliardář, podnikatel, investor, inženýr, vynálezce, vizionář, environmentalistů, filantrop …  super hvězda ve světě technologického inženýrství. Narodil se 28. června 1971 v Jihoafrické republice a jeho jméno je spojeno s významnými světovýmispolečnostmi jako Tesla Motors, SpaceX, PayPal, Solarcity, OpenAI či Zip2 . Je tvůrcem konceptu ultra-rychlého dopravního systému Hyperloop a konceptu elektrického letadla s kolmým vzletem, které je nazýváno Musk electric jet. Nikdo se nediví, že je 83 nejbohatším člověkem na světě. Jeho majetek údajně činí 11,5 miliardy dolarů.

Elon Musk a ekologie

Elon Musk podporuje ekologicky inovativní technologie, jejichž snahou je eliminace globálního oteplování. Prostřednictvím své aerokosmické společnosti SpaceX buduje záložní plán pro přežití lidstva, jehož součástí je  kolonizace Marsu. Odsuzuje vývoj umělé inteligence, a z tohoto důvodu založil neziskovou organizaci OpenAI, která se věnuje vývoji a kontrole umělé inteligence.

10 zajímavostí o tomto géniovi

  1. Jako 12-letý naprogramoval hru s názvem Blaster, kterou později prodal za 500 dolarů.
  2. Během školních časů trpěl nedostatkem financí, měl na jedno jídlo přesně 1 dolar.

3.Elon je imigrant původem z Jižní Afriky, z níž utekl kvůli povinné vojenské službě.

  1. V Kanadě pracoval jako uklízeč v kotelně za podprůměrnou mzdu 18 dolarů na hodinu.
  2. V roce 1995 nastoupil na Stanford na studium jaderné fyziky. Po dvou dnech univerzitu opustil, aby mohl vést svou první společnost Zip2 Corporation.
  3. Rozešel se s manželkou a hledal si novou, které by vyhovovalo, že se jí bude věnovat maximálně 10 hodin týdně. Po neúspěšném hledání se vrátil zpět ke své manželce.
  4. SpaceX, společnost zabývající se kolonizací Marsu, považovali mnozí za čistou hloupost. Nepřející se přestali smát v momentě, kdy snížil náklady na transfer k mezinárodní vesmírné stanici o více než 90%.
  5. Průměrně pracuje 100 hodin týdně.
  6. Podílel se na vzniku služby PayPal – placení přes internet.
  7. Asi nejtěžší rozhodnutí Elona bylo odpojení vlastního syna, který upadl do kómatu, od přístrojů.