Hamilton – vítěz německé Grand Prix

Lewis_Hamilton_2009

Obhájce titulu světového mistra Formule 1, Brit Lewis Hamilton zvítězil v závodě o německou cenu Grand Prix, 12. eliminaci cyklu, a upevnil náskok v celkovém pořadí. Jedná se o čtvrté po sobě jdoucí vítězství řidiče Mercedes GP a šesté místo v sedmi závodech.

Druhé místo obsadil Australan Daniel Ricciardo a na třetím místě se umístil jeho stájový kolega Holanďan Max Verstappen. Druhý řidič Mercedesu GP NicoRosberg, krajan z Německa, který sice startoval z pole position, ale zprvu jej značně pozdržel nepovedený start, dosáhl cílové čáry na čtvrté pozici. Hamilton této Rosbergovy chyby mazaně využil a ujal se vedení hned v první linii. Jakmile se do čela dostal, pevně se jej držel po celou dobu až do skončení závodu a hladce si tak dojel pro své vítězství.

Brit, který na Hungaroring převzal partnerovi z týmu vedení v celkovém pořadí, posílil své vedoucí postavení. Získal 217 bodů a Rosberga předběhl již o celých 19 bodů. Oba tito řidiči Mercedesu GP mají ovšem stále značnou převahu nad jejich ostatními rivaly.

Lewis Hamilton, narozen roku 1985 v Británii je britský pilot Formule 1, který závodil na motorkách již od svých osmi let. O pár let poté podepsal smlouvu s McLarenem na program pro podporu mladých jezdců. Již v roce 2000 se stal Evropským moto-šampiónem a teprve poté začal svoji kariéru v závodním autě. Je mistrem světa z roku 2008, 2014 a 2015, v současnosti jezdí za Mercedes Grand Prix. V Německu získal Hamilton 49. vítězství své kariéry. V tomto ohledu je třetí v klasifikaci všech dob. Zbývají mu už jen další dva úspěchy, aby dostihl druhého Francouze Alaina Prosta. Německým mistrem stále zůstává Michael Schumacher, který se na nejvyšším stupínku umístil 91 krát.

První čtyři eliminace v probíhající sezóně vyhrál Rosberg, kterému se později podařilo vyhrát dokonce v polovině června v Baku. Zatím získal vítěz prvních třech kol vždy mistrovský titul. Nyní řidiče čeká měsíční pauza. Další závod – o Grand Prix Belgie se uskuteční 28.srpna.