Imitace materiálů jako trend ve světě bydlení

Imitace materiálů jako trend ve světě bydlení

Nerezové poštovní schránky jsou stále stylové stejně jako nerezové kliky, které mohou zdobit nejen vchodové dveře, ale také ty interiérové. Kromě toho se však do popředí dostávají ještě nějaké novinky ze světa bytového designu, kolem kterých se aktuálně slétají mnozí bytoví architekti. Konkrétně mluvíme o imitaci materiálů, což je jednoznačně trend. Na jednu stranu náhražka původního materiálu, na stranu druhou levnější alternativa, kterou od pravého materiálu jen stěží rozeznáte.

Snadná údržba i odolnost

I když jsou imitace materiálů od původních materiálů odlišné, ve výsledku se taktéž setkáme s vlastnostmi, které těm pravým odpovídají. Například i imitace materiálů disponují snadnou údržbou nebo odolností, dokonce i dlouhou životností, pakliže údržba nebude zrovna zanedbávaná. 

Oproti pravé verzi jsou však imitace materiálů podstatně levnější, což nahrává do karet nejedné rodině přemýšlející, kde konkrétně ušetřit při rekonstrukci interiéru. Toto řešení se doslova nabízí – stačí najít typ, který odpovídá vašim představám a zapadá do interiéru.

Zájem roste například o italské sklo

Těchto imitací materiálů se aktuálně najde celá spousta. Mezi ně patří například i italské sklo, které samozřejmě není sklem. Jedná se spíše o stoprocentní protlačovaný PMMA, který je pouze smíšený se skleněným prachem na nosné desce.

Na rozdíl od pravého italského skla se toto sklo nerozpadne ani při úderu kladívkem, jinými slovy mluvíme o skvělé alternativě do rodinných domácností. 

Je libo mat?

Stejně tak se na trhu setkáme také s materiály, které se rovnají matu. Oproti například matnému dřevu jsou však výrazně odolnější oproti běžnému mechanickému poškození. Maty vyrobené jako imitace materiálů v sobě totiž ukrývají nanočástice, díky kterým je materiál odolnější výraznějším problémům, a to četně vody nebo silným nárazům.