Jak na ochranu dřevěné podlahy? 

Jak na ochranu dřevěné podlahy?

Dřevěné podlahy je velmi snadné udržovat. Stačí dodržet základní postupy a máte jistotu, že bude jejich vzhled perfektní a dokonalý. Na co se zaměřit a čeho se vyvarovat? 

Přírodní materiál potřebuje jemné zacházení

Přírodní dřevěná podlaha je naprostý skvost. Tento materiál je plně ekologický a obnovitelný. Je přitom velmi snadné jej udržovat a zasloužit se o to, aby nám podlaha vydržela po mnoho dekád. Základem jsou speciální čisticí prostředky určené pouze pro dřevo. Ochrana dřevěné podlahy je s těmito prostředky snadná a účinná. 

Co dřevo opravdu nesnese je vysoká vlhkost. Při každodenním čištění proto vždy dbejte na to, aby byl hadr pouze vlhký. Nikdy nesmíte podlahu vytírat přímo mokrými hadry. Také chemické složení čističe musí být určeno k ošetření dřeva. V opačném případě byste mohli podlahu trvale poškodit. 

Přípravek na ošetřené dřevo

Sháníte vhodný čisticí prostředek na již ošetřené dřevo? Zvolte polymerní disperzi určenou přímo na dřevěné podlahové krytiny. Takto vytvořená disperze je vhodná nejen pro parketové podlahy, ale také pro celou řadu dalších dřevěných podlahových krytin s uzavřeným povrchem. Může se tedy jednat jak o olejované povrchy, tak o lakované dřevo. Speciální kombinace polymerních komponent dokáže vyrovnat nerovnosti, které v podlahové krytině vznikly. Aplikace je velmi snadná. 

Potřebujete něco na nové nebo přebroušené parkety? 

Sháníte přípravek, který budete moci aplikovat na přebroušené nebo zcela nové parkety? V tomto případě je nutné použít speciální tvrdý vosk na dřevěné podlahové krytiny. Ten dokáže povrch ošetřit, očistit i ochránit. Ochranný film, který tvrdý vosk vytvoří, je dále možno leštit. Opět dochází k vyplnění nerovností v podlahové krytině. Tvrdý vosk je přitom vhodný aplikovat i v místech, kde dochází ke sprejovému čištění. 

Ochrana dřevěné podlahy je základ pro její dlouhou životnost. Existují přípravky, které se používají k ošetření uzavřených i otevřených povrchů.