Jak správně chovat korelu

Jak správně chovat korelu

Mít domácího mazlíčka je skvělé. Člověk se necítí prakticky sám, vždycky má společnost. Tedy, pokud se o svého mazlíčka dobře stará a ten mu svou lásku také oplácí. Nikde se však nepíše, že musíte mít pouze psa nebo kočku. Fantazii se meze nekladou a společnost vám klidně mohou dělat třeba plazi. Anebo papoušci. Jim stačí venkovní voliéra nebo ptačí klec postavená z hliníkových profilů a jsou spokojení. Tedy, když dodržujete zásady jeho správné péče.

Vybavte korele její obydlí

Dříve, než ptáka přenesete přes práh domu, je klíčové mít připravené obydlí. Klec nebo venkovní voliéru postavíte z hliníkových profilů stavební Aluhobby, další věci je zapotřebí dokoupit ve zverimexu nebo jiných obchodech s chovatelskými potřebami. Konkrétně bude zapotřebí miska na potravu a miska na vodu, také nějaká bidélka či průlezky, aby se papoušek v kleci nenudil. A když k tomu přihodíte pár hraček, bude velmi spokojený.

Společně se zařízením klece je vhodné dokoupit i nějaké prostředky potřebné pro vyčištění klece. Odstraňovače výkalů jsou nezbytnost.

Je načase koupit korelu

Druhým krokem ve správné péči o korelu je její koupě. Předtím, než si vyberete nejvíce sympatického ptáka, je vhodné si o druhu papouška zjistit co nejvíce informací, jež mohou hrát při výběru klíčovou roli. V nejlepším případě si najděte společníka u chovatelů jako vy nebo hledejte v útulcích. To je však vhodnější spíše pro pokročilé chovatele, jelikož ptáci z útulků mohou mít k lidem nedůvěru.

Až si korelu přinesete domů, začnete s jejím ochočováním. Je velmi důležité, aby si papoušek zvykl na vaši přítomnost. Proto i jeho klec umístěte do míst, kde budete bývat velmi často a kde uslyší váš hlas.

Chce to čas a správné krmení

Na papouška však v žádném případě nespěchejte. Stejně jako řada jiných domácích mazlíčků, i korela potřebuje čas na to, aby si zvykla na nový domov. Když jí však dopřejete řádné krmení, bude spokojená. Semínka nebo granule pro ptáky jsou tou správnou cestou.