Jarní detox mozku: Úžasné schopnosti potravin 

Jarní detox mozku: Úžasné schopnosti potravin

O detoxikaci naší mozkovny se dokáží postarat některé potraviny, bylinky nebo koření. Nastartují se správné funkce mozku, ale zároveň bude snadnější i celý proces regenerace, ke kterému dochází v době spánku. Jak na to?  

Prospějete mozku i celkovému zdraví 

Když si budete pravidelně dopřávat následující potraviny, váš mozek bude moci mnohem lépe regenerovat své části. Pravidelná konzumace potravin zmíněných níže se postará i o zlepšení vašich kognitivních schopností. Mimo jiné se ale postaráte i o účinnou prevenci. Alzheimerova choroba se nedostaví, když budete pravidelně konzumovat tyto dobroty. Co si dát?  

Hlavní chod, kde bude kurkuma 

Oblíbené koření je charakteristické pro svou nezaměnitelnou barvu. Barvivo, které kurkuma obsahuje, se nazývá kurkumin. Nejedná se ale jen o potravinu. Tato přínosná látka se postará také o detoxikaci našeho mozku. Podpoří jeho správné fungování a přinese kýžený antioxidant do našeho těla. Kurkumin se postará i o snížení rozpadavosti mozkových nervových buněk.  

Dobrý čaj nebo preparát pro podporu mozku 

Obnovení mozkových činností a detox mozku je specialitou pro jednu významnou rostlinu. Jedná se o ginkgo bilobu. Tento přírodní preparát si můžete dopřávat pomocí doplňků stravy nebo povzbuzujících čajů. Jinan dvoulaločný se bude s chutí starat o to, aby podpořil krevní oběh v prostoru naší mozkovny.  

Vykloktáme si 

Nemusíme ale jen konzumovat. Silný šalvějový čaj slouží jako účinné kloktadlo. To si dopřejte alespoň dvakrát denně a budete cítit příjemnou úlevu od častých respiračních onemocnění. Šalvěj se stará také o dobrou kondici našeho mozku.  

Budeme zobat oříšky 

Konzumace oříšků je pro náš mozek velmi přínosná. Například vlašské ořechy dokáží podpořit normální činnost mozku, což je zejména ve vyšším věku velmi vítané.  

Správně složená strava se postará o to, aby se váš mozek dokázal snadněji detoxikovat.