5 důvodů, proč je váš mozek ohromující

5 důvodů, proč je váš mozek ohromující

Každý orgán v lidském těle stojí za zmínku. Přece jenom mluvíme o něčem, bez čeho nemůžeme fungovat. Za ten nejdůležitější jednoznačně považujeme mozek. Mluvíme o něčem, co je vědci ještě stále neprobádané a co je pro ně stále něčím, co je dokáže naprosto fascinovat. Pokud si i vy někdy říkáte, že je váš mozek zkrátka super, přidáváme do vínku dalších pět důvodů, proč si to myslet. 

Lidské mozky jsou elektrizující 

Chcete-li vyzvat své tělo k provádění akcí, jako je chůze, mozkové buňky zvané neurony produkují chemický a elektrický signál. Stejně tak jsou signály generovány, když váš mozek zpracovává informace o vašem okolí. 

Tento orgán je jako superdálnice pro informace 

Poté, co jsou ve vašem mozku produkovány elektrické a chemické signály, jsou předávány z jednoho neuronu do dalšího. Signály se protínají mezi mozkovými buňkami neuvěřitelnou rychlostí, někdy cestují po mozku rychlostí až 400 km/h. 

Mozek je ohromný 

Tvůj mozek má velikost pěsti a váží v průměru 1,3 gramy. Tento orgán obsahuje 400 mil krevních cév, asi 100 miliard neuronů a bilion gliových buněk, což je typ buněk, o kterých se předpokládá, že chrání a podporují neurony. 

Váš myslitel je pozorný 

Mozek je aktivní 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Přemýšlíte celý den, ať už jste vzhůru nebo spíte. I když se čísla mohou značně lišit, někteří odborníci odhadují, že lidé mají kolem 70 000 myšlenek denně. Ptáte se, kdy jednotlivé poznatky váš mozek třídí? Během noci. Proto je tak důležité, aby byl váš spánek na kvalitní úrovni. Možná proto se říká, že ráno bývá moudřejší večera. 

Mozek může být změněn 

Některé aktivity, jako je studium nového jazyka, cvičení a učení se žonglovat, mohou zvýšit šedou hmotu. Jedná se o tkáň v mozku, o které se předpokládá, že vám pomůže zpracovávat informace. Mnoho vědců věří, že čím více šedé hmoty máte, tím rychleji váš mozek funguje.