Jak poznat kvalitní personální agenturu

Jak poznat kvalitní personální agenturu

Pracovní agentury jsou v posledních letech velmi vyhledávané, a to za jedním jediným účelem, a sice za účelem úspory času a financí. Jen málokterý zaměstnavatel má času na rozdávání, proto se raději svěřuje do rukou těch, kteří se na nábor zaměstnanců specializují. Samozřejmě se zvýšenou poptávkou se na trhu začaly vyskytovat nové a nové společnosti nabízející tyto služby, a tak vyznat se v nabídce už není tak snadné, jak by člověk na první dobrou řekl. Pojďme si proto říct, jak kvalitní personální agenturu poznat mezi konkurencí.

Reference prozradí nejvíce

Co byste měli rozhodně brát v potaz jsou reference. Je někdo přes pracovní agenturu zaměstnaný nebo využil někdo ve vašem okolí služby personální agentury? Skvělé, zeptejte se na názor, na konkrétní podmínky, na to, jak to celkově probíhalo. 

Jestliže ve svém okolí nemáte nikoho, kdo by měl s personálními agentury více zkušeností, projděte si internet, kde jsou lidé ostatně velmi sdílní. A to lze hodnotit jako jednu z mála pozitivních věcí v online světě. 

Má agentura licenci?

Věděli jste, že kvalitní personální agenturu poznáte například podle toho, že vám nebude tajit své získané licence? Jelikož se jedná o řádný orgán, jehož činnost musí povolit Ministerstvo práce a sociálních věcí, pak si nechte předem ukázat licenci přesně tuto skutečnost dokazující. 

Personální agentury zkrátka nemůže řídit každý a pokud vám někdo tvrdí, že ano, pak vás jenom tahá za nos.

Jaký je kontakt s agenturou?

Mnoho poznáte také z konverzace, ke které se schyluje ve chvíli, kdy si vytipujete nějakou konkrétní agenturu, se kterou se záhy chcete spojit. Zatímco někdy jsou konverzace prakticky okamžité, jindy mohou nějakou tu dobu trvat. V případě, že konverzace a komunikace obecně vázne, raději se od takových agentur držte dál. 

Alarmující je hlavně situace, kdy někomu neustále voláte a z druhé strany se vám nikdo neozývá už poněkolikáté. Na e-maily se neodepisuje často, ale telefony – ty se berou prakticky hned nebo v okamžiku, kdy se odhalí zmeškaný hovor.