Jak vyhledat písničku podle textu 

Jak vyhledat písničku podle textu

Jistě se vám už stalo, že jste v rádiu, v obchodě či u kamaráda slyšeli písničku, jejíž refrén vám hraje v hlavě doteď. A to je dobře. Právě ten vám může pomoci k jejímu vyhledání. Existují totiž programy, kterým stačí jen pár slov k tomu, aby rozeznaly populární hit, ať už se bude jednat o vaši zamilovanou písničku nebo je pro vás symbolem přátelství.

Spotify

Možná vás to překvapí, ale vyhledávání písničky podle textu není pro Spotify žádnou novinkou. Tuhle funkci jste mohli užívat už od roku 2018. Funkci nemusíte nikde objevovat. Text, který si pamatujete, pouze vložte do vyhledávacího řádku a počkejte, co vám aplikace nabídne. Obvykle jsou to skladby, jejichž texty se shodují s uvedeným úryvkem. 

Internetové vyhledávače

Rozpoznat text skladby vám pomůže i internetový vyhledávač jako je třeba Google. Jednoduše stačí napsat úryvek do vyhledávacího pole a počkat, co vám Google nabídne. Obvykle se objeví odkaz na YouTube video, kde si ověříte, zda se jedná o vaši touženou písničku. Pokud je váš dotaz nejistý nebo v něm máte chyby, nabídne vám Google alternativy. Tahle možnost se hodí zejména v situacích, kdy vyhledáváte text v jiném jazyce a nejste si jím jistí. 

TIP: Online seznamka je taky příjemné místo na trávení času a hledání vhodného partnera.

YouTube 

YouTube nepodceňujte. Funguje však zejména, když si úryvek skladby pamatujete opravdu zřetelně. Text stačí opět zadat do vyhledávacího pole a pokud si pamatujete alespoň část úryvku dobře, nabídne vám YouTube správnou skladbu. Nebo třeba narazíte na písničku, která se vám bude líbit minimálně tak jako ta původní. 

Shazam a Siri

Nejlepším možným řešením je název skladby zjistit hned při jejím poslechu. Když tedy slyšíte skladbu, která se vám líbí, neváhejte a použijte Shazam, který skladbu okamžitě rozpozná. Pro vlastníky jablíček, funguje na obdobné fázi také Siri, kterou stačí jen požádat větou: „Hey Siri, what is name of this soing?”

Úspěšné vyhledávání!