Jak hravě zvládnout změnu času?

Jak hravě zvládnout změnu času?

Zatímco někdo změnu času ani nepociťuje, jiný cítí, že se něco mění. Projevuje se to hlavně na jeho mentálním a fyzickém zdraví. Kromě celkové únavy se dostavují i stavy deprese, proto je klíčové se naučit, jak změnu času hravě zvládnout. Možností je samozřejmě celá spousta. Kromě toho, že vytasíte na pomoc bylinky, vyzkoušejte ještě několik ověřených triků. 

Spánek je váš nejlepší kamarád

Změna času je nevyhnutelná a negativně se na nás projevuje. Zatímco v jednu část roku se náš spánek prodlužuje, v jinou se zase zkracuje a tělo se tak musí aklimatizovat a přizpůsobit novince. V případě, že vnímáte únavu, měli byste věřit biologickým hodinám a dopřát si spánku tolik, kolik pravděpodobně potřebujete. 

První den po změně času byste tak v praxi měli spát co nejvíce to půjde. Zkrátka a dobře důvěřujte svým biologickým hodinám, nenastavujte si žádného budíka a jen důvěřujte svému tělu. 

TIP: vyberte si vhodný sypaný čaj, oblíbená je třeba meduňka nebo směs bylin.

Zklidněte se

Někdo je vlivem posunu času spíše jen zneklidněný. Pokud je to i váš případ, je načase relaxovat. Dopřejte si chvilku odpočinku, dejte si horkou vanu a něco hezkého si přečtěte. Nejezte těsně před usnutím, ale ideálně zhruba tři hodiny předtím, než půjdete spát. 

Tím, že se navodíte do tohoto pomyslného klidu, se budete lépe potýkat se změnou času a vším, co s sebou změna času také nese.

Dělejte to, na co jste zvyklí

Jestliže jste zvyklí během dne sportovat, pak sportujte. Jinými slovy dělejte to, na co jste zvyklí. To, že dochází ke změně času také neznamená, že dochází k jiným změnám. Proto se změně času nepřizpůsobujte, ať se změna času přizpůsobí vám. 

I když se možná běh trochu posune k hodině, kdy běžně chodíte spát, přesto si svých pár kilometrů pravidelně zaběhejte. Budete se například cítit příjemně unavení.