Jak rozjasnit domov barvami, když se vám nechce malovat?

Jak rozjasnit domov barvami, když se vám nechce malovat?

Chtěli byste svůj interiér oživit výraznými barvami? Nemusíte hned sahat po malířské štětce, velké barevné plochy stejně mnohdy působí spíš rušivě a kýčovitě. Stačí vám pár doplňků a svůj domov proměníte k nepoznání. Nejdůležitější a nejtěžší bývá volba barev, které se k sobě hodí a vyvolávají ve vás pozitivní emoce. Pokud v tom máte jasno, máte prakticky vyhráno.

Vyměňte textilie

Začněte u oken. Záclony, závěsy, ale i garnýže jsou dnes k dostání v mnoha barvách, kterými si můžete projasnit interiér. Na záclony volte vždy světlejší odstíny, případně je nechte čistě bílé, u závěsů už si můžete dovolit více experimentovat. Dřevěné i kovové garnýže můžete bez problémů natřít speciální barvou, ale ani neutrálním dřevěným dekorem.

Nezapomeňte ani na další bytový textil, jako jsou deky, polštáře, přehozy, nebo třeba čalounění. Měl by barvou a stylem odpovídat závěsům místnosti, i když třeba u polštářů se tohoto pravidla nemusíte držet tak striktně. Troufáte-li si, klasické dřevěné židle vyměňte za pestrobarevné plastové.

Barevné světlo

Barevnost v domě může určovat i osvětlení. Zejména v podvečer oceníte příjemné hřejivé světlo namísto ostrého bílého. V oblibě jsou také chytré žárovky, které umí měnit barvu a intenzitu vyzařovaného světla. Celkové osvětlení místnosti se snažte rozložit mezi hlavní světlo, stojaté lampy a malé lampičky.

Pokud si přeci jen troufáte na větší změnu, zkuste jednu stěnu, případně jen její část, ozvláštnit tapetou. Vkusně vypadají přírodní motivy, geometrické vzory nebo abstraktní šmouhy.

Dolaďte drobnosti

Pak už zbývá jen doladit drobné dekorace. Nadčasové jsou barevné svíčky a vázy, ale svůj styl můžete vyjádřit i obrazy, soškami nebo handmade výrobky. Záleží na vašem vkusu. Přidejte pár zelených rostlin a váš interiér bude působit mnohem veselejším a útulnějším dojmem.

Nevíte, kde začít? Vyberte si z široké nabídky závěsů a dalšího bytového textilu na e-shopu levne-garnyze.cz.