Oblíbené destinace v ČR pro rodinnou dovolenou v létě

Oblíbené destinace v ČR pro rodinnou dovolenou

Středočeský kraj

Středočeský kraj v České republice nabízí mnoho atraktivních destinací pro rodinnou dovolenou, zejména v letních měsících. Tato oblast je bohatá na historické památky, přírodní krásy a různé aktivity vhodné pro celou rodinu. Následující destinace jsou mezi návštěvníky obzvláště oblíbené.

1. Hrad Karlštejn

Jednou z nejvýznamnějších historických památek v České republice je hrad Karlštejn. Tento majestátní hrad, založený v 14. století českým králem Karlem IV., je ideální destinací pro rodiny, které mají zájem o historii a středověkou architekturu. Okolí hradu nabízí také krásnou přírodu a mnoho turistických tras.

2. Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně jsou největší veřejnosti přístupným jeskynním systémem v České republice. Prohlídky jeskyní jsou fascinující zážitkem pro děti i dospělé a poskytují únik z letního horka. Jeskyně jsou známé svými impozantními stalaktity a stalagmity, což je zážitek, který se nezapomíná.

3. Zámek Konopiště

Tento krásný zámek je obklopen rozsáhlými zahradami a parky, což je ideální pro rodinné pikniky a procházky. Zámek Konopiště byl oblíbeným místem Františka Ferdinanda d’Este a nabízí nejen historické expozice, ale i atrakce jako je střelnice nebo jízda na ponících pro děti.

4. Průhonický park

Průhonický park, který je součástí UNESCO, je perfektní pro rodiny, které milují přírodu a chtějí strávit den v klidném a relaxačním prostředí. Park nabízí nádherné výhledy, rozmanitou botaniku a nádherné rybníky. Je to ideální místo pro piknik, procházky a fotografování.

5. Aquapark Čestlice

Pro rodiny hledající více adrenalinových aktivit je Aquapark Čestlice skvělou volbou. S množstvím bazénů, tobogánů a wellness služeb je to zábava pro všechny věkové kategorie. Je to ideální místo pro osvěžení v horkých letních dnech.

6. Sázavský klášter

Historický klášter Sázava nabízí klidné a duchovní prostředí. Jeho bohatá historie a krásné okolí poskytují návštěvníkům možnost naučit se něco o české historii a zároveň se těšit z přírodních krás.

7. Posázavská stezka

Pro rodiny, které milují turistiku a přírodu, je Posázavská stezka ideální. Tato trasa nabízí krásné výhledy na řeku Sázavu a okolní krajinu, a je ideální pro pěší turistiku nebo cykloturistiku.

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj je jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších oblastí České republiky, která je ideální pro rodinné dovolené, plné objevů, zábavy a odpočinku. Se svými malebnými vinařskými oblastmi, historickými památkami a přírodními krásami je toto místo dokonalým místem pro letní dovolenou.

1. Moravský Kras

Moravský Kras je jednou z nejvýznamnějších krasových oblastí v České republice. Tato oblast nabízí nádherné jeskyně jako jsou Punkevní jeskyně a Macocha, které jsou přístupné i pro rodiny s dětmi. Prohlídky jeskyní jsou skvělým dobrodružstvím a poskytují příjemný chládek během horkých letních dní.

2. Zámek Lednice a Valtice

Zámecký areál Lednice-Valtice, zapsaný na seznamu UNESCO, je jedním z nejkrásnějších v Evropě. S jeho rozsáhlými zahradami, romantickými stavbami a nádhernými interiéry je to ideální místo pro rodinné výlety. Děti si zde mohou užít prohlídku zámku, projížďky lodí nebo návštěvu minizoo.

3. Brno

Brno, hlavní město Jihomoravského kraje, nabízí mnoho atrakcí pro rodiny. Návštěvníci si mohou prohlédnout hrad Špilberk, vědecký park VIDA!, nebo se vydat do Brněnského výstaviště, kde se konají různé kulturní a společenské akce. Město je také plné parků a zeleně, které jsou ideální pro odpolední pikniky a relaxaci.

4. Pálava a Novomlýnské nádrže

Oblast Pálavy a Novomlýnských nádrží je rájem pro milovníky vody a přírody. Rodiny zde mohou strávit den plaváním, vodními sporty nebo jen relaxací na pláži. Tato oblast je také známá svými vinařskými stezkami a nabízí možnost ochutnávky místních vín.

5. Aqualand Moravia

Pro rodiny, které hledají více adrenalinu a zábavy, je Aqualand Moravia u Pasohlávek ideálním místem. S množstvím vodních atrakcí, tobogánů a bazénů je to skvělé místo pro osvěžení v horkých letních dnech.

6. Mikulov a Vinařské Stezky

Historické město Mikulov je srdcem moravské vinařské oblasti. Město a jeho okolí nabízejí nejen nádherné výhledy na vinice, ale také možnost návštěvy místních vinařství a ochutnávky vín. Pro rodiny je zde také mnoho pěších a cyklistických stezek.

7. ZOO Brno Pro milovníky zvířat je ideální destinací ZOO Brno, která se nachází v přírodním prostředí a nabízí možnost vidět mnoho druhů zvířat z celého světa. Je to skvělý způsob, jak spojit zábavu a vzdělávání pro děti.