Maďarsko jako země vína a termálních lázní

madarsko

Maďarsko jistě nemusíme dlouho představovat. Je to země velmi oblíbená, jezdí se sem zejména na prodloužené víkendy. Lidé označují Maďarsko za zemi vína a termálních lázní, dodat bychom mohli jen to, že je to také země plná úchvatné kultury, a ještě lepšího jídla. Lákadel je zde mnoho, do Maďarska byste však měli zavítat zejména tehdy, kdy toužíte po odpočinku. Zdejší termální lázně totiž patří k těm nejlepším v Evropě.

Termálních oblastí je v Maďarsku nespočet. K nejvíce oblíbeným termálním oblastem patří zejména oblast Bükfürdö, která je turisty vyhledávaná už skoro čtyřicet dlouhých let. Termální oblast Bükfürdö najdeme na západě země, takřka v těsné blízkosti rakouských hranic. Termální oblast je oblíbená zejména proto, že se zde nachází druhé největší lázně Maďarska.

Pokud si vaše tělo doslova říká o chvilku odpočinku, víte, kde můžete strávit víkend. Termální lázně Bükfürdö v Maďarsku přináší odpočinek za každého počasí, jen se sem stačí vydat.

V blízkosti se nachází i řada památek

Abyste však veškerou svou dovolenou netrávili v termálních lázních, můžete se vydat prozkoumat zdejší památky, které se u Bükfürdö či v těsné blízkosti nachází. Lákavou atrakcí je nedaleký hrad Nádasdy, který je považován za typickou stavbu města Sárvár, kde najdete mimo jiné i nový komplex léčebných lázní, také je populárním turistickým cílem i hrad Köszeg, což je středověký hrad ze 13.století.

V blízkosti najdete také městečko Szombathely nebo městečko Közseg. Milovníci turistiky ocení jistě nejvyšší horu Közseg hor, kterou je hora Írott-kö.

Vyberte si z nabídky ubytování

Pokud se vydáte do oblasti Bükfürdö, budete se potřebovat někde ubytovat. Doporučujeme například krásný Greenfield hotel Golf & Spa či Hotel Piroska. Ubytování může zajistit například cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava s.r.o.