Pět pokojových rostlin, které jsou řazeny k nejoblíbenějším

Pět pokojových rostlin, které jsou řazeny k nejoblíbenějším

V každé domácnosti by měly sídlit pokojové rostliny. Ty se podílí nejen na příjemném prostředí a útulné atmosféře, ale kromě toho jsou to nástroje pročisťující vzduch a zvlhčující vzduch. Mnohé pokojové rostliny dokonce zbavují člověka stresu, jiné mu zase prozradí, kdy jít spát. I takové rostliny skutečně existují. Výběr konkrétní pokojové rostliny ale není zrovna nic snadného. Přinášíme vám proto seznam pěti pokojových rostlin, které lze označit za nejoblíbenější.  

Dračinec 

Když venku vládne zima a interiéry jsou plně ponořeny do topné sezony, mnozí pěstitelé pokojových rostlin upadají do stresu. Pokojové rostliny jsou totiž to, co jim uvadá. Naštěstí existuje několik pokojových rostlin, které lze pěstovat i za topné sezony a nic se jim nestane. Je to například dračinec, jehož listy jsou jako od malíře. U dračince jediné, na co si musíte dávat pozor, je to, aby nestál ve vodě. Zároveň nesmí kořenový bal vyschnout.  

Fíkusy 

Další oblíbenou pokojovou rostlinou jsou fíkusy, které si zamilujete pro jejich trochu exotický vzhled. Nakoupíte je v obchodech po celý rok, nejedná se o sezonní rostlinu, navíc nejsou náročné na pěstování. Vybírat si navíc můžete z mnoha druhů, oblíbené jsou fíkusy převislé nebo fíkusy stromkovité.  

Zamioculcas 

Co bychom to uváděli za seznam oblíbených pokojových rostlin, když by na nich nebyl zamioculcas? Jedná se o oblíbenou pokojovou rostlinu, která má zajímavé, trochu dužinaté lesklé listy. Miluje polostín, občasné přihnojování a označuje se za drahokam Zanzibaru.  

Ledviník 

K našim oblíbeným pokojovým rostlinám musíme přidat také takzvaný ledviník, který je zase považován za krále kapradin. Jedná se o jednu z nejvděčnějších rostlin pěstovaných v bytě. I když by se měl substrát udržovat stále vlhký, ledviník není rostlinou, která by nějak drasticky reagovala na vyschnutí substrátu.  

Difenbachie 

Difenbachie je bohužel jedovatá, přesto je stále hojněji pěstovaná. Jedná se o tmavozelenou rostlinu, která ke svému životu nepotřebuje mnoho. Nehodí se ale díky své jedovatosti do rodin s dětmi.