Jak si správně rozvrhnout produktivní den 

Jak si správně rozvrhnout produktivní den

Znáte to, máte volný den před sebou, ale také vás čeká spoustu povinností, nakonec ale skončíte celý den na pohovce sledováním seriálů s brambůrkami v ruce a večer jdete spát s pocitem viny. V dnešním článku se proto podíváme na to, jak si správně rozvrhnout den tak, aby byl co nejvíce produktivní, ale abyste si také odpočinuli, užili nějakou tu zábavu a večer usínali s dobrým pocitem. Jak by takový den mohl vypadat? Například takto: 

Základ je snídaně 

Žádný budíček v šest ráno, ani vyspávání do oběda, vstává se okolo osmé hodiny ranní a celý den zahájíme dobrou kávou či šálkem čaje společně se zdravou, vydatnou snídaní. Slanou verzi snídaně můžou tvořit míchaná vajíčka s drůbeží šunkou, celozrnným pečivem a zeleninou, sladkou verzi například oblíbená ovesná kaše s proteinem, oříšky a ovocem. Takové snídaně vám dodají dostatek energie na celé dopoledne, ale také lepší náladu. 

Produktivní dopoledne 

Je známo, že dopoledne máte nejvíce nápadů a kreativity, proto dopoledne strávíme nad pracovními záležitostmi. Pokud pracujete na nějakém projektu, na svém podnikání či máte několik pracovních nedořešených záležitostí, dopoledne po snídani je ideálním časem, kdy na to skočit. 

Oběd a hurá za sportem 

Přichází čas oběda, který se opět ponese ve zdravém duchu a po obědě, když nám dostatečně slehne, se vyráží vstříc sportovním aktivitám. Jestli posilovna, běh nebo jízda na kole, to záleží na vás. Můžete vyrazit i na obyčejnou procházku se psem, každý pohyb se počítá. 

Doplnit proteiny 

Po sportovní aktivitě je třeba doplnit proteiny – bílkoviny, proto je čas na větší svačinu či brzkou večeři, která bude obsahovat dostatek bílkovin. Jak by takové jídlo mohlo vypadat? Jako svačina například proteinový shake, tvaroh či jogurt s proteinem, jako večeře kuřecí steak nebo ryba s přílohou. 

Večerní chill 

Slunce zapadá a je čas na odpočinek. Nyní je čas na knihu, na oblíbený seriál nebo na čas strávený s rodinou při hraní deskové hry. 

Nějak takto by mohl vypadat váš den, produktivní, že?