I do kuchyně patří pokojové rostliny. Jaké konkrétně? 

I do kuchyně patří pokojové rostliny. Jaké konkrétně?

Pokojové rostliny nepatří pouze do obývacích pokojů nebo ložnic, ale mají své místo také v kuchyních. Možná si říkáte, že zde si najde místo jen nějaká bylinka, ale není tomu tak. Bylinky nejsou jediné, které mohou oživit kuchyňský kout, ale může to být také zelenec, který funguje jako efektivní čistička vzduchu.  

Zelenec není jediná pomyslná čistička 

Není tajemstvím, že pokojové rostliny mají schopnost zbavovat vzduch nebezpečných látek, jako je například oxid uhelnatý. Mnoho lidí si však myslí, že v kuchyních se takové látky nedrží, respektive že rostliny zde nemají své místo. Jenže právě při pečení a smažení se takových zplodin vypouští do vzduchu neúměrně mnoho čili už jen z toho důvodu bychom na pokojové rostliny v kuchyních neměli zapomínat.  

Mezi nejlepší čističky vzduchu v rostlinné podobě patří nejen zmiňovaný zelenec, ale také dracéna je skvělým kandidátem. S nebezpečnými látkami zatočí například i ledviník, anturie nebo z květináčů se plazící břečťan. 

Do kuchyně patří i okrasné rostliny 

Pokud vám z nějakého důvodu zmiňované rostlinné čističky vzduchu „nevoní” nebo se vám nelíbí, můžete jít cestou okrasných pokojových rostlin. Do moderních kuchyní patří hlavně velké, prostorné rostliny typu citrusů, kávovníku nebo čajovníku.  

Máte svou kuchyni umístěnou směrem na jih čili je sluníčko tím, co je vaším společníkem? Sázejte na dlouhověký olivovník evropský, který vám třeba i jednoho dne vyplodí nějaké ovoce. 

Ne všechny rostliny patří do kuchyně 

Při výběru ideálních pokojových rostlin si dejte pozor také na to, abyste se vyhnuli těm, které jsou například háklivé na škůdce. Úplně nechcete svou kuchyni nějakými škůdci zamořit.  

Stejně tak do kuchyně nepatří rostliny, které mají tendenci opadávat nebo takové, které jsou výrazné vůně, jež by mohla vaření i celkový pobyt v kuchyni velmi znepříjemnit.