Jak vybrat ideální vysavač, který bude opravdu vysávat?

Jak vybrat ideální vysavač, který bude opravdu vysávat?

Máte ve své domácnosti položený koberec? Pak jednoznačně potřebujete i kvalitní vysavač, který koberec nechá bez jediné nečistoty a bez jediného zrnka prachu. Vybrat si však vysavač v takovém množství, jaké se na trhu nabízí, není nic snadného. Dnes existují vysavače bezsáčkové, tyčové, také vysavače klasické, vodní, mimo jiné i robotické. Je jen otázkou, po jakém sáhnout.  

Pokud hledáte do své domácnosti vysavač, který bude opravdu kvalitní a který nezanechá na vašem koberci ani trochu nečistoty, poradíme vám s výběrem. Víme, jak je výběr vysavače důležitý, proto vám pomůžeme.  

Má být na suché nebo mokré vysávání? 

Ze všeho nejdříve je třeba si promyslet jednu věc, a sice jestli máte zájem o vysavač na suché vysávání nebo o vysavač na mokré vysávání. Jedná se o dva různé typy vysavačů, které na trhu dnes seženete poměrně snadno. Pokud máte ve své domácnosti jenom koberce, doporučujeme koupit suchý vysavač a jednou za rok si do domu pozvat službu na čištění koberců. Pokud ale máte ve svém interiéru i pevné plochy, co zainvestovat do vysavače na mokré vysávání, který snadno a rychle vysaje i tekutiny, které se vylijí na podlahu? 

Sáčkový nebo bezsáčkový vysavač? 

Další otázka, kterou si musíte zodpovědět, než si koupíte koberec, je ta, jestli máte zájem o sáčkový nebo o bezsáčkový vysavač. Pokud si koupíte sáčkový vysavač, nepořádek se bude zachytávat do sáčku. Jestliže si koupíte bezsáčkový vysavač, špína a všechno ostatní se bude zachytávat do záchytné nádoby.  

Na co hledět při výběru vysavače 

Pokud si pořizujete vysavač, měli byste se informovat o příkonu vysavače. Příkon je vždy uveden velkým písmem na přístroji. Také se informujte o sacím výkonu daného přístroje. Bohužel sací výkon se ve většině případů na samotném přístroji neuvádí, většinou se ale rovná zhruba dvaceti nebo třiceti procentům příkonu.