Nejčastější výmluvy, kvůli kterým se lidé nestávají podnikateli

Nejčastější výmluvy, kvůli kterým se lidé nestávají podnikateli

Můžete mít buď výsledky, nebo výmluvy. Nelze mít obojí. To je citát, který velice často koluje po sociálních sítích. A ostatně něco na něm zkrátka je. Pokud chcete mít výsledky, nemůžete se neustále vymlouvat, že něco nejde, že není správný čas nebo že na to nemáte čas. Musíte začít konat, výmluvy nejsou povoleny. V případě, že se chcete stát podnikateli, pak polkněte všechny výmluvy, které vás dělí od vašeho snu stát se úspěšným byznysmenem, a pusťte se do drsného, přesto krásného světa, ve kterém si můžete splnit sny.  

Bohužel stále více lidí se podnikatelem nestává, i když by si to z celého srdce přáli. Důvodem je právě to, že se neustále na něco vymlouvají. Nevymlouvejte se však, polkněte výmluvy a jděte konečně za tím, čím chcete.  

Jelikož se lidé dnes neustále vymlouvají na různé věci, sepsali jsme pro vás ty nejčastější výmluvy, které člověku brání v tom stát se úspěšným podnikatelem.  

Ještě není správný čas 

Pokud se budete neustále vymlouvat na to, že není správný čas, pravděpodobně se podnikatelem nestanete nikdy. Správný čas neexistuje, je to jenom jakýsi výmysl, který se zrodil v hlavě nějakého člověka. Správný čas neexistuje, je to jen výmluva, kterou se rozhodnutí odsouvá na dobu neurčitou, respektive na nikdy.  

Bude trvat dlouho, než to bude vydělávat 

Podnikání je synonymem vytrvalosti a trpělivosti. Musíte vydržet a vytrvat, pokud chcete uspět. Navíc ne vždycky to trvá tak dlouho, někdy se začíná vydělávat už poměrně brzy. Ovšem když to nezkusíte, sami nikdy nezjistíte, jak to vlastně funguje nebo jak to je.  

Bojím se chyb 

Žádný bezchybný člověk z nebe nespadl. Chyby se dělají denně, je jen třeba se z nich poučit a jít dál. Vezměme si ku příkladu řadu úspěšných lidí, kterým leccos selhalo doslova hned a několikrát. Jenže selhání neznamená konec. Ne nadarmo se říká, že i pád na hubu je pohyb vpřed.