Jak zatočit s alergií?

Tipy na alergii

I když by se dalo říct, že jsme letošní jaro přeskočili a po zimě jsme vešli rovnou do léta, alergie zasahují v plné své síle. V současné době všechno kvete, tudíž ti, kteří trpí alergiemi na pyl nebo na pampelišky, doslova trpí. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se slzejícíma očima a neustálým kýcháním zatočit.

Alergici vždy nejdříve zamíří do lékárny, kde si zakoupí takzvané krabičky první pomoci. Do stokoruny se dají koupit například prášky zvané Analergin, které jsou určené k léčbě sezonních, ale i celoročních alergií a ulevují především při rýmě, při zánětu spojivek nebo zatočí se svěděním a s kopřivkou. Do sto padesáti korun lze koupit Livostin, což jsou kapky do očí, které využívají alergici, jimž alergie způsobuje slzení očí. Livostin je mimo jiné i sprej do nosu, který zmírní obtíže v podobě kýchání, rýmy či svědění nosu.

Pokud však do sebe nechcete dávat chemii, raději vyzkoušejte typické babské rady, které vám od alergií mohou ulevit.

Pomoct vám může čaj

Už naše prababičky věděly, že na alergie pomáhá čaj z pískavice řecké seno nebo z mateřídoušky. Byliny totiž perfektně rozpouští hlen v dutinách a pomáhají zmírnit překrvování nosní sliznice. Čaj se doporučuje pít jednou či dvakrát denně, s jeho pitím to v takto horkých dnech nemusíte vůbec přehánět.

Česnek jako lék na všechno

Nesmíme zapomenout na česnek, který se označuje za přírodní antibiotikum. Česnek pomůže vždy se vším, nezáleží na tom, jestli vás sužuje alergie nebo jestli vás sužuje angína či chřipka. Česnek rychle a efektivně pomáhá odstranit chronický výtok z nosu.

Zkoušeli jste kořen lékořice?

Pomáhá taky kořen lékořice, který pomáhá a zlepšuje činnost nadledvinek. Právě nadledvinky mají podíl na vzniku alergií, tudíž lékořice zasahuje přímo u zdroje alergie. Kořen lékořice se doporučuje užívat před tím, než vás alergie zasáhne.