Jaké potraviny vás nakopnou při únavě?

Jaké potraviny vás nakopnou při únavě?

Cítíte se stále unavení? Jste dokonce unavení i ve chvíli, kdy vstanete? Sport však nepočká, pohyb ke svému životu potřebujete, a tak byste se měli snažit, abyste nabrali co nejvíce energie. Jenže kde ji tedy vzít? Víte, že sport energii dodá, ale dokopat se ke sportovní činnosti, to se zdá být jako nereálný úkol. Naštěstí víme, jaké potraviny vás dokážou opravdu nakopnout, abyste měli energii už při prvních pár uběhnutých kilometrech nebo při prvním setu v tenise.  

V potravinách se skrývá obrovská moc. I proto bychom si dnes a denně měli krapet sestavovat jídelníčky, abychom věděli, že do těla dostaneme požadované živiny a vitaminy, jež tělo potřebuje a bez kterých nedokáže tělo jako takové fungovat. Pokud nevíte, jaké potraviny vám dokážou dodat potřebnou energii, máme několik favoritů.  

Zázvor 

Po zázvoru saháme až ve chvíli, kdy se cítíme nemocní, kdy na nás něco leze nebo kdy nás trápí nachlazení. Jenže málokdo ví, že zázvor je unikátní “nakopávač”. Dokáže nám dodat energii doslova ihned, stačí si uvařit zázvorový čaj nebo připravit si limonádu z čerstvého zázvoru. Zázvor jako takový zlepšuje krevní oběh, kromě toho také stabilizuje hladinu krevního cukru, tudíž pomáhá při únavě. Jako bonus zažene i nevítanou migrénu.  

Mandle 

V oříšcích je síla! To ví leckdo. Ale že se konkrétně v mandlích skrývá ještě pěkná porce energie, to ví opět jen málokdo. Pokud tedy potřebujete dodat energii, stačí si vzít pár mandlí. Mandle vám navíc dodají také hořčík, který vám pravděpodobně taky může chybět, a doplní vám i chybějící železo.  

Máta 

I když je máta spíše bylinka, pravdou je, že i v ní se skrývá pěkná porce energie. Jestliže se tedy cítíte unavení, uvařte si mátový čaj, který vás do slova a do písmene nakopne. Navíc se uleví vašim dýchacím cestám, také se okysličí mozek a spraví se vám žaludek.