Tipy pro snadné a rychlé utírání prachu

Tipy pro snadné a rychlé utírání prachu

S příchodem vánočních svátků se všichni snaží co nejvíce vyšperkovat své domácnosti. Snaží se co nejdříve umýt okna a samozřejmě nezapomínají ani na utírání prachu. Jenže právě utírání prachu je něco, co se musí dělat každý týden. Není to záležitost jen jednoho dne v roce, prach se musí utírat každý týden. Jelikož je to pravidelná činnost, možná proto ji nemají hospodyňky v lásce. Ale naštěstí i toto jde trochu ulehčit.  

Jak již bylo zmíněno, utírání prachu je něco, k čemu musí docházet každý týden. Bohužel mnohé hospodyňky o utírání prachu nechtějí ani slyšet. Jsou zastánkyněmi toho názoru, že utírání prachu je ta nejhorší možná činnost na světě. Proto jsme se rozhodli právě hospodyňkám trochu pomoct tím, že jim prozradíme, jak tuto činnost krapet urychlit.  

Vždycky utírejte na mokro 

Pokud se chcete prachu opravdu zbavit, v ideálním případě utírejte na mokro. Pokud si na prach vezmete jen suchou prachovku, docílíte jenom toho, že prach rozvíříte dál a z domácnosti ho opravdu nedostanete. V ideálním případě si vezměte na pomoc vodu nebo jakýkoli prostředek na prach a navlhčeným hadříkem nábytek pucujte.  

Prachovka na žaluzie je poklad 

Trápí vás, že prach sídlí především na žaluziích, na kterých se prach opravdu stěží utírá? Nemusíte se s tím dlouho hrát, stačí, když využijete prachovku na žaluzie. Jedná se o levného pomocníka, který snadno a rychle zbaví každou jednotlivou žaluzii prachu i v místech, kam byste se s běžným hadříkem nedostali.  

Chleba na obrazy a fotografie 

Máte svou domácnost plnou krásných obrazů a fotografií, které byste neradi zničili tím, že na ně nastříkáte nějaký přípravek proti prachu? V tom případě vezměte na pomoc chleba. Chleba používají restaurátoři, kteří se chtějí zbavit prachu na choulostivých, citlivých površích. Chleba krásně zachytí prach.