Když si potřebujete půjčit

potřebujete půjčit

Dostali jste se do situace, kdy jste nuceni si půjčit? Vaše finanční zásoba se blíží ke svému minimu a nechcete své blízké prosit o peníze, které by jim mohli chybět? V tom případě je načase se obrátit na banku nebo na nebankovní instituci, kde vám poskytnou půjčku, která vás (alespoň na chvíli) dostane z prekérní situace, v níž jste se ocitli. Otázkou je, na jaké půjčky se při hledání vhodné půjčky zaměřit. Přece jenom na trhu se dnes vyskytuje mnoho bank a nebankovních institucí, které se doslova předhání v tom, kdo nabídne lepší výhody a kdo napíše výhodnější půjčku.

Jakou půjčku si vybrat?

S půjčkou se pojí celá řada poplatků. Poplatky se platí za zhotovení půjčky, za zprostředkování půjčky, také za podepsání a vyhotovení smlouvy. Každý rok se také odvádí jisté poplatky, a to za fungování smlouvy, což je naprosto absurdní. Pokud tedy nějaká banka či nebankovní instituce nabízí první půjčku zdarma, je načase ji upřednostnit. Banky jsou zpravidla těmi institucemi, které nerady nabízí první půjčku zdarma. Přišly by tak o mnohé poplatky, které jim tvoří nemalé zisky. Většinou jsou první půjčky zdarma nabízeny nebankovními institucemi, které zpravidla půjčují jen několik desítek tisíc korun.

Možná vás to, že nebankovní instituce nabízí jen několik desítek tisíc korun, zaskočilo. Je to však do jisté míry výhoda a pozitivní rozdíl mezi bankou a nebankovními institucemi. Zatímco u banky bychom si půjčili šíleně moc a velkou sumu bychom spláceli několik desítek let, nebankovní instituce nám nabídnou jenom tolik, kolik skutečně potřebujeme. Navíc splátky nejsou tak vysoké a splácení netrvá tak dlouho.

Rychlost je na místě

Při výběru vhodné banky, do jejíž rukou se vložíte, dbejte i na rychlost, s jakou se úvěry vyřizují. Bankám mnohdy trvá i několik týdnů, než půjčku schválí, zatímco nebankovní instituce schvalují půjčku zásadně do pár minut (zpravidla to bývá do patnácti minut či do půl hodiny nejpozději). Do dalších několika minut přijdou peníze na účet, což ocení zejména ti, kteří na půjčku spěchají.