Čtyři základní věci, na které myslet nejdříve při budování koupelny

Budování koupelny

Letos na podzim se registrovalo opravdu rekordní množství žádostí o hypotéku. Lidé zkrátka chtěli využít poslední šance, kdy jsou podmínky týkající se hypotečního úvěru ještě mírnější. Podle všeho bylo sjednáno nejvíce hypoték za celý letošní rok. Dopomohly k tomu i nižší hypoteční sazby, které banky snížily jen proto, aby klienty nalákaly. A ono se to podařilo. Nyní tedy velká spousta lidí staví svůj vysněný příbytek. Kromě obývacího pokoje, kuchyně či ložnice se také buduje i koupelna.

Malé rodině stačí jedna koupelna, čtyřčlenná a vícečlenná ocení koupelny minimálně dvě. Při budování koupelny se bohužel na mnohé zapomíná. Zapomíná se konkrétně na samozřejmosti, jako jsou obklady nebo podlaha. Řeší se detaily, a to konkrétně to, jak bude vypadat vana, jestli bude sprcha zabudovaná nebo jestli bude sprcha v podobě klasické sprchové hlavice. Zkrátka a dobře řeší se mnoho věcí ve spojitosti s koupelnou, jen ty základní čtyři věci se neřeší – nebo řeší až na konec. Jaké věci to jsou?

1) Obklady

Jak jsme zmínili, z počátku se zapomíná na obklady, a to tvoří to nejdůležitější z koupelny. Jak jsme zmínili, lidé nejdříve chtějí mít koupenou vanu, ale neuvědomují si, že vše se musí odrazit od obkladů, kterými bude obložena celá koupelna.

2) Podlaha

Jaká bude podlaha? To také lidé neřeší. Jistě, většinou se všichni přiklání ke klasickým kachličkám, ale může se stát, že někdo zatouží po zcela jiné podlaze a později se zkrátka a dobře už nepřekope. Myslete tedy na podlahu jako první, až poté si pořizujte vybavení koupelny.

3) Osvětlení

Ach to osvětlení! Na to se myslí opravdu minimálně. Osvětlení je tak důležitá část koupelny, že se na něj doslova vůbec nemyslí. Když svítí mini žárovka během stavebních prací, je to dostačující světlo. Hned na úvod však musí být jasno, jaká světla chcete do koupelny zabudovat a jestli chcete mít světla i nad zrcadlem.

4) Velikost oken

Okna musí být všude stejná! To je přání většiny lidí. Jenže mají být velká francouzská okna i v koupelnách, aby každý věděl, co se v místnosti děje?