Jak vybrat dlaždice do koupelny

dlaždice

V případě, že stavíte koupelnu, tak v současné době je velmi populární keramická dlažba – vytváří krásu a komfort, jedinečný stylkoupelnového apartmá. Specializovaný supermarket nabízí velké množství vícebarevných dlaždics různou hrubostí a velikosti. Přece jen není třeba objednávku dlaždic uspěchat. Čemu především věnovat pozornost?

Keramická dlažba – výhody oproti vinylové podlaze

  • Má větší otěr vzdornost
  • Může se klást při vyšší zbytkové vlhkosti podkladu
  • Má lepší rozměrovou stálost

 Jak si vybrat dlaždice do koupelny

Nutno zakoupit keramické dlaždice pouze první jakostní třídy. Koneckonců, vám budou sloužit více než 10 let.

Také byste měli věnovat pozornost výrobci: Španělské a italské firmy mají nyní zvláštní důvěru kupujících.

Dlaždice žulové mají vysokou pevnost, nekloužou, jde prakticky o nezničitelný materiál, snese jakékoliv zatížení, odolává vysokým teplotám i působení chemických látek.

Ideální jsou glazované dlaždice, jejichž povrch je upraven natíráním glazury nebo digitálním tiskem. Na povrch dlaždice je jakoby nalité sklo s obsahem barvy a lesku pro konečný vzhled dlaždice plus materiál, který způsobí tvrdost a tedy odolnost a zabrání nasákavosti.

Obklady z mozaiky vytváří nejúžasnější příběhy a zdobí každou koupelnu. Nicméně, práce s ní vyžaduje více času, úsilí, a proto jde o dražší záležitost.

Vyberte vhodnou barvu

Barevné řešení má zvláštní místo v dekoraci koupelnového království. Je důležité mít na paměti, že koupelna je „oblečena“ do obkládaček na mnoho let. Proto by nás jejich barva neměla dráždit. Klasické bílé nebo béžové barvy opticky rozšíříprostor a tmaváho naopak zmenšuje. Veškeré odstíny červené mohou způsobit neklid nebo úzkost. Zelená nebo modrá dokáže zmírnit svalové napětí a zklidňuje. Výběr je na vás!