Léčba akné lidovými prostředky

akné

Nepříjemné následky, které zůstanou po léčbě akné, jsou pigmentace, jizvy na kůži, zvané post-akné. Akné kazí vzhled pokožky, snižuje sebevědomí a zhoršuje psychický stav člověka. Stupeň destrukce kůže závisí na barvě skvrn. Léčba akné doma – to je dlouhodobý proces, který vyžaduje systematický přístup.

Peeling z mořské soli

Pro léčbu akné, je důležité použít mořskou sůl, která se skládá z různých stopových prvků a minerálních látek, které mají příznivý vliv na stav pokožky. Mořskou sůl rozdrtíme na prášek, aby nedošlo ke zranění citlivé pokožky.

Suroviny – lžíce soli s 1 polévkovou lžíci zakysané smetany. Výsledná směs se ihned nanese na vyčištěnou vlhkou kůži a je masírována 1 – 2 minuty, nechme působit 5 až 10 minut, potom se promyje teplou vodou. Periodicita – 1 krát za týden.

Maska z ovesných vloček

Budete potřebovat 2 lžíce rozmixovaných ovesných vloček, které se smísí s 1 rozšlehaným bílkem, přidá se několik kapek citrónové šťávy. Výsledná směs se nanese na čistou pokožku po dobu 20 – 30 minut, potom se promyje teplou vodou. Maska by měla být použita 2x týdně v noci.

Maska ze skořice a medu

Skořice a med se smíchají ve stejném poměru (1 lžíce), získaná směs se aplikuje po dobu 20 minut, poté se promyje vodou.

Maska z jahod

Vynikající bělící vlastnosti mají jahody. Pyré ze zralých plodů aplikujeme na kůži po dobu 15 – 20 minut, načež se odstraní teplou vodou.

Maska z modrého jílu

Maska z modrého jílu1 h. lžíce modrého jílu, zředěný s několika kapkami teplé vody, nanášíme v tenké vrstvě na celém povrchu kůže, po 15 minutách se důkladně promyje studenou vodou.

Tinktura z třezalky tečkované

1 polévková lžíce sušené byliny se zaleje 1 polévkovou lžíci alkoholu. Infuze se aplikuje po dobu 10 dnů. Vzniklým roztokem denně natíráme stopy po akné.

Další účinnou emulzí je měsíček s několika tablety aspirinu a chloramfenikolu. Bylinu zalijeme 1 litrem horké vody, necháme vyluhovat 15 – 20 minut, načež se přidá 1 polévková lžíce alkoholu, 6 tablet aspirinu a 6 tablet chloramfenikolu, rozdrcené na drobky se vše důkladně promísí. Kůže se tře 1 krát denně, nejlépe před spaním.

Při uplatňování všech postupů u léčby akné lze dosáhnout úžasných výsledků za měsíc. Nicméně pro dlouhodobé účinky je třeba neustále provádět výše uvedené postupy.  Jen vytrvalost vás zbaví špatných nedokonalosti pleti.