Koberce, kachličky nebo lino? Vybíráme podlahu do domu

Vybíráme podlahu do domu

Pokládáte podlahu do svého nového příbytku a nevíte, pro jakou podlahu se rozhodnout v jednotlivých místnostech? Poradíme vám! Vybírat si můžete ze tří různých typů podlahy. Využívá se nejčastěji koberec, dále se pokládá lino a také se do mnohých místností v domě stále ještě pokládají kachličky. Před kompletním položením dané podlahy se pořádně rozmyslete nad tím, jestli se do dané místnosti konkrétní podlaha opravdu hodí. S tím ostatně pomůžeme.

Jak jsme zmínili, dnes se nejvíce využívá lino, koberec a také kachličky. Zatímco u kachliček si musíme dát pozor na to, abychom je náhodou při velké ráně nezničily, u koberce je problém jiný – nejčastěji se zašpiní tak, že nejde vyčistit. Co se týče klasického linolea, i lino má své mouchy. Pokud nám na lino upadne nůž, bohužel se říznutí už ničím neschová. Všechny tři tipy podlahy jsou však v současné době stále in a populární. Je možné si koupit mnoho zajímavých provedení a barev, jen je důležité vědět, kam jaká podlaha patří.

Pokládáme linoleum

Lino se hodí například od obývacích pokojů, které nechcete mít celé pokryté kobercem. To platí i u ložnic. Jestliže nechcete mít koberec po celém obvodu místnosti, položte nejdříve lino a poté přikupte drobný dekorativní kobereček, který udělá z místnosti nádherný pokoj, který bude sladěn a doladěn.

Pokládáme kachličky

Co se týče kachliček, ty se hodí zejména do místností, kde je většinou podlaha špinavá nebo mokrá. Kachličky se tedy hodí položit například do chodeb. Z kachliček jde přece jen lépe bláto a jiné nečistoty přinesené z venku dobře odstranit. Kachličky se však doporučují pokládat i do koupelen, jelikož voda vždy cáká na všechny strany a kachličky pod tíhou vody nezplesniví. Doporučujeme je položit i do kuchyňského koutu, jelikož neustále něco padá na zem.

Pokládáme koberce

Koberce se rozhodně hodí položit do dětských pokojů a také do ložnic. Když ráno vstanete, šlápnete do teplého, nikoli na studené kachle.